| FLAViЯ a întrebat:

As vrea sa stiu ce este abstinenta. Imi poate explica cineva detaliat, ca sa inteleg exakt?

8 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

A fi abstinent inseamna a nu face sex.

| Someone_9278 a răspuns:

Abstinenta este abtinerea de la sex.

| love4u_2128 a răspuns:

Pai abstinenta este atunci cand te abtii sa faci sex.aceasta abstinenta se poate manifesta si atunci cand esti virgina(amani inceperea vietii sexuale)

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Abstinenta inseamna sa te abtii de la a face ceva, sa-ti impui restrictii: abstinenta de alcool inseamna sa nu bei deloc alcool, abstinenta sexuala inseamna sa nu ai nici un fel de contact sexual.

| haiZI a răspuns:

Abstinenta inseamna lucruri diferite pentru persoane diferite dar pentru majoritatea inseamna; o persoana care nu intretine relatii sexuale. Unele persoane practica sexul oral sau alte practici in perioada de abstinenta, deoarece considera ca atata timp cat nu exista penetrare vaginala nu e vorba de o relatie sexuala, aceasta fiind o metoda de compromis.
te-ai lamurit?,

| Marcelino a răspuns:

Abstinenta(la barbati)
Este una dintre cele mai eficiente metode de contraceptie pe langa prezervativ, anticonceptionale...etc
Inseamna pur si simplu sa te abtii de la sex pentru a evita bolile cu transmitere sexuala, sarcinile nedorite sau pentru domnii care vor sa se pastreze pana in noaptea nuntii(mi se pare o prostie).

| glamour a răspuns:

Deci pot sa spun ca Brigaela a raspuns corect. Noi restul suntem niste perversi si ne gandim numai la sex laughing rolling on the floor fara suparare big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Abstinenta este cind eu te *** in cur