| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi poate explica si mie mai detaliat ce este Vocaloid? Tot ce stiu este ca e un program cu voci... ofer

2 răspunsuri:
| vampyremisa a răspuns:

De program nu am auzit, dar, Vocaloid e o formatie de muzica originara din japonia; vocile sunt modificate pe calculator si in concerte apar doar holograme. canta in japoneza dar au si cuvinte din engleza cantate cu accent japonez( insanity-insanety) exemple de cantece/: iNsAnItY, world is mine.

| KawaiiBroccoli a răspuns (pentru vampyremisa):

Pfff. de cand trebuia sa starg intrebarea asta?
Totusi este si un program apropo. uite un mic exemplu;)
http://www.youtube.com/watch?v=vcJDTDBWTrw