| catalin200092 a întrebat:

Aseara am facut sex cu prietena mea, era dupa prima zi de la terminarea menstruatiei si mi s-a rupt prezervativul, as dori sa stiu si eu daca a ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are cum sa fie vorba de vreo sarcina. O sarcina apare in urma fecundarii ovulului, de catre spermatozoid, numai in zilele de fertilitate din jurul momentului ovulatiei : 3 – 4 zile inainte si 1-2 zile dupa aceasta. Perioada de ovulatie (perioada fertila) intervine in a 14-a, a 15-a sau a 16-a zi de la prima zi a menstruatie. Ca un ex : daca menstruatia a inceput pe data de intai ale lunii, ovulatia intervine incepand cu data de 11 pana maxim in data de 18 a luni. Una peste alta, timp de 10-11 zile numarate din ziua in care a inceput menstruatia, nu poate interveni o sarcina chiar daca sexul este neprotejat

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Vrăjeală. Nu există „nu se poate". Oricând se poate.
Prin urmare, pune mâna pe-o pastilă de a doua zi - întotdeauna e mai sigur.

Succes!

| Onn3 a răspuns:

NU cred ca a ramas sunt sanse foarte mici de 10%, dar daca nu au trecut 72 de ore poti sa cuperi pilula ca sa dormi linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exclus asa ceva, dupa prima zi de la menstruatie.

Răspuns utilizator avertizat
| remixonthemix a răspuns:

Daca prezervativul avea sperma in el se poate sa fi ramas insarcinata
Nu am facut sex pana acum dar din cate stiu eu, se poate sa fi ramas insarcinata
Un control nu ar strica