| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut sex in perioada menstruatiei iar (nu stiu cum) prezervativul a ramas in mine este vreun risc sa fi ramas insarcinata?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar mic. Mergi la un ginecolog cat mai repede pentru a stabili masurile care trebuie luate.

| jony a răspuns:

Pic poc si-a uitat ala prezervativul in tine rolling on the floor

| Missbabydoll a răspuns:

Da. Du-te de urgenta la farmacie si cumpara Postinor-2 (este un contraceptiv de urgenta care poate fi utilizat in prevenirea sarcinii daca este administrat in intervalul de 72 de ore care urmeaza unui contact sexual neprotejat.)

| buzedulci a răspuns:

Regenon-ul se poate lua in maxim 72 de ore.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ai toate sansele sa ramai gravida, dar sa stii ca exista la farmacii pastile care se iau in cel mai tarziu, 48 de ore de la contactul sexual neprotejat. Informatiile utile cum se administreaza, se gasesc pe cutia pastilelor.
ATENTIE, NU SE I-AU DE MAI MULTE ORI PE AN!