| anonim_4396 a întrebat:

Asi avea si eu o intrebare... poate da testul de sarcina rezultat fals negativ dupa 2 luni si jumatate de la un contact sexual nepotejat? Multumesc, pupici

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Exista sangerari si peste sarcina. multe femei se pacalesc asa si ajung la doctor cand sarcina e ptrea mare pentru un avort. daca ti-a iesit testul de sarcina pozitiv, ceva nu e in regula. fa din nou alt test dar respecta instructiunile. adica, fa-l neaparat din prima urina de dimineata. daca si asta iese pozitiv esti cu siguranta gravida. succes! daca nu iti doresti copilul, fugi la medic, pana nu e prea tarziu.

| alexxaz a răspuns:

Nu cred ca poate da un rezultat fals daca au trecut 2 luni jumatate. Daca il faci imediat dupa contact nu reflecta realitatea, dar in cazul tau nu e vorba de asa ceva, doar sa nu fie vorba de o sarcina extrauterina... in cazul asta poti face analiza de sange si esti 100% sigura.

| SCUFY a răspuns:

Nu, dupa atata timp este cam imposibil.Asa ca rasufla usurata

| HaChick a răspuns:

"Asi" putea spune ca NU, dupa doua luni si jumatate poti sta linistita... daca ti-a venit ciclul pana la urma, totul e OK, poti rasufla usurata!winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da. Spun din experienta proprie.Si eu am facut sex/dragoste neprotejat si am cumparat mai multe teste de sarcina si toate au fost negative si aveam ciclu normal.Am descoperit ca sunt insarcinata dupa 4 luni si un pic, cand am fost la un control la doctor si acesta m-i-a spus ca sunt insarcinata.Eu am spus ca e imposibil, deoarece am avut ciclu normal si am facut mai multe teste de sarcina si m-i-a spus daca nu ai avut ce face, ai cheltuit banii aiurea pe testele de sarcina care nu sunt sigure. Sfatul meu este sa iti faci o ecografie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mi-a venit ciclu de doua ori normal fara intarziere, ba mai mult la o luna si jumatate de la contact am fost la ginecolog, la consultatie si ecograf a zis ca nu se vede sa fiu insarcinata, am facut cu el si un test care a iesit negativ. Dar totusi vroiam si parerea voastra.Multumesc,pupici

| moromu a răspuns:

Simplu CONSULTA UN MEDIC iar data viitoare incearca sa nu mai ai un contact sexual neprotejat... poate cauza neplaceri foarte mari.ai grija de tina.