| anonim_4396 a întrebat:

Asta o sa fie o intrebare foarte ciudata, dar intamplarea mi-a dat mult de gandit.
Acum cateva zile am fost la un majorat si am dansat cu o fata, complet necunoscuta, n-am mai vorbit niciodata. Chestia e ca, cred, a fost "dragoste la prima vedere". Acum vine si "ciudatul". Azi-noapte am visat ca ma plimbam cu o fata, dar fata nu era una oarecare. Era un "mix", daca pot spune asa,( stiu, suna foarte, foarte ciudat ) dintre fata pe care o plac de mult timp, si cu care am o relatie, si fata cu care am dansat. Acea fata din vis era cu totul ciudata; semana izbitor cu ambele fete, mimica, tonul, felul de a vorbi se imbinau inimaginabil de la cele 2 fete in fata din vis. Cand m-am trezit, parca nu eram viu, nu stiu sa descriu sentimentul... astazi nu am fost bun de nimic, toata ziua m-a rascolit visul acesta.
Acum astept pareri despre ce poate insemna ciudatenia asta... Multumesc. happy

10 răspunsuri:
| Pandicorn123 a răspuns:

Visele coincid cu dorintele, daca tu le-ai visat pe amandoua intr-una atunci inseamna ca (,) cu acea fata chiar a fost dragoste la prima vedere, dar inca mai tii si la prietena ta...

| RockTheNation a răspuns:

Dupa cum vezi am scris dragoste la prima vedere cu ghilimelele de rigoare, si da, se pot lega prietenii si relatii foarte frumoase la petreceri.
Mersi de raspuns, prostie sau nu, fiecare are dreptul sa scrie ce vrea. Daca tu consideri ca asta a fost o prostie, te sfatuiesc sa citesti problemele fetelor care si-o trag cu ursuletii sau cu un borcan de castraveti, alea sunt prostii happy

| Azµre a răspuns:

Nimic, pur și simplu un vis!

| LeMousiqe a răspuns:

Buna!
Ciudat, nu prea am inteles.Dar treci peste.
Bafta!

| Fridăm a răspuns:

Subconştientul e de vină. Acesta lucrează pe timp de noapte, atunci când îţi oferă astfel de vise. Ţi'a rămas în minte fata respectivă şi cealaltă e cea la care ţii. Fiindcă amândouă prezintă un interes pentru tine, creierul le'a ''combinat'' în vis. Visele ne surprind uneori prin ceea ce combină, dar nu trebuie să te tot gândeşti. Treci peste el, lasă'l deoparte şi îţi va fi mai bine. Baftă!

| BSwwatch a răspuns:

Asta este activitatea iconstienta, neuronala ca creierului, el (creierul)stocheaza informati pe tipul vietii...normal,nu?,atunci cand visam creierul nu insamna ca este inactiv, vizul...practica are un rol de relaxare si odihna,e intreaga poveste pe tema asta,in fine,idea este ca visele nu au neaparat o insemnatate in viata reala, in anumite cazuri visele au schimbat evolutia umana, asta-i drept, dar in mare parte un poti spune ca visul are si o relevanta! visel pot fi interpretate asa cum vrei, cum iti covinehappy

| Jackul336 a răspuns:

Visele combina cel mai mult dorintele noastre! ca sa fie adevarate trebuie sa le convertim in realitate

ia povesteste fetei ca ai visat-o (fara sa-i spui de mix)

| darnme a răspuns:

Nu este asa ciudat. Te-ai gandit foarte mult la fata cu care ai dansat si la iubita ta, in subconstient. De acolo vin visele, sunt doar dorinte refulate.

| RobertoRobby a răspuns:

Sincer, Ciudat vis ai avut.

| PsychologyCupid a răspuns:

Nu spune nimanui ce ai visat, visele exprima dorinta creierului si inimii tale de a avea si pe una si pe alta.Lucrul corect de facut este sa te hotarasti intre cele doua, ori ramai cu cea care esti si lucrezi la relatia ta, ori te desparti frumos de ea si incerci cu cealalta.Nu uita, sa te gandesti foarte mult inainte sa iei o decizie, nu vrei sa regreti dupa. Mult noroc bro.