| DarthRevan a întrebat:

Astazi...vreau sa dezbatem un subiect destul de vast zic eu..relatiile vaii yeyy yoooooo hoooooo.Da ati auzit bine e vorba de relatii. Eu cum un am avut niciodata relatii de dragoste.mi-am dat seama ca relatiile in ziua de azi sunt de culoare maro inchis sau deschis... daca stati putin sa va uitati la ce relatii sunt astazi..va doare capul.
1.E plin de drame( si aici majoritatea fetelor fac asta)
2.Sunt diferente mari intre femeie si fata
3.E plin de superficialitate si rahaturi de genu
4. Femeile gândesc diferit de bărbaţi. Nu au logică, spre deosebire de barbati.
5. Fetele in ziua de azi.....aleg parteneri total gresiti si nu stiu ce vor de la un baiat cu adevarat.
-Astea sunt niste simple principii pe care eu le vad zilnic intr-un asa zis cuplu.nu vorbesc de curve si curvari..doar de relatiile de zic cu zi.
P.S:Aici ma refer strict la relatiile de 14-18, 19 ani.Ce parere aveti? E adevarat ca in proportie de 70% relatiile sunt superficiale si de scurta durata? fals, adevarat... vreau argumente pro si contra. sa fie cat mai bune...DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place la nebunie sa citesc procente scoase din burta! Multumesc!

1. E plin de drame pentru ca oamenii isi complica singuri viata, cand aceasta nu se complica singura. Oamenii se plictisesc in lipsa provocarilor. Dramele sunt provocate si de catre baieti, avem si pe aici o gramada de pensati care fac asta.

2. Nu sunt. Femeile sunt ceva mai cerebrale datorita experientei cumulate. Dar, daca reusesti sa le enervezi indeajuns, femeile vor reactiona exact ca niste fete. Dar noi trebuie sa le intelegem si sa le acceptam asa la fel cum si ele trec cu vederea faptul ca uneori suntem doar niste baietei cu prea putine jucarii.

3. Cand nu a fost plin de superficialitate? O data cu rasa umana a aparut si superficialitatea si va disparea doar o data cu ea.

4. Femeile au propria logica si femeile functioneaza altfel decat barbatii. Nu ele au ales sa simta lucrurile mai intens, pur si simplu asa stau lucrurile. Rolul nostru, in astfel de momente, este sa le temperam. Toata lumea isi alege partenerii gresiti, nu numai femeile. Si e normal, e extrem de greu sa stii totul despre un om inainte de a-l alege, aparentele insala dar aparentele sunt tot ce avem la indemana. Nu ne putem alege partenerii dupa cartile de tarot, de exemplu.

12 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Hmh...
Stai puţin, cowboy!
Tu ai evidenţiat trăsăturile urâte ale femeilor.
Dar cu bărbaţii cum rămâne?
Sunt cumva uşă de Biserică şi eu nu ştiu?
E adevărat, majoritatea relaţiilor sunt false.
De ce?
Fiecare îşi urmăreşte propriul interes pentru un trai decent.
Dar mai sunt şi excepţii.
De ce nu le expui?
Puţine, dar mai sunt.
În general, unul din doi parteneri e superficial.
Dar asta nu înseamnă că toată populaţia Universului face asta.
Stai chill!
O să vină şi timpul tău.

| darrio2007 a răspuns:

Sa stii ca nici o relatie nu seamana una cu alta. Oricat ai cauta. Daca tu crezi asta si ii vei studia mereu pe altii, vei fi permanent singur.

| shadow72 a răspuns:

Te-a taiat filozofia la ora asta...
ok lumea e cum e... dar ce-a mai importanta calitatea a omului e de a se adapta pentru a supravietui..asa ca de ce nu?

| DarthRevan explică (pentru shadow72):

Eu sunt un filozof noi....plus tot ce zic eu are legătură cu realitatea în care trăim.

| shadow72 a răspuns (pentru DarthRevan):

Habar nu ai cum arata realitatea prietene....stii ce inseamna ea in randul oamenilor normali dar daca urci mai sus o sa ramai cu gura cascata.

| DarthRevan explică (pentru DarthRevan):

Nou*

| DarthRevan explică (pentru shadow72):

Frate,, imi zici tu. tu esti un om normaleu invat totul de la cei mai mari oameni de pe planeta care au fost impliniti..toata societatea e ca o masinacare gandeste intr-un fel.si suntem manipulati de bani. Uite realiattea ta. bine ai revenit in Society

| shadow72 a răspuns (pentru DarthRevan):

Inveti de la cei mai mari de pe planeta? ....care sunt cei mai mari de pe planeta? ...sunt si eu curios.
poate te invata sa scrii si corect... se vede ca esti in lumea ta

| RAY a răspuns:

Nu cred asta, cred ca in relatiile alea exista iubire adevarata sincera si adevarata, acuma daca nu crezi e treaba ta

| Suck a răspuns:

Inceteaza sa mai judeci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, pot sa te numesc un frustrat? Asta pentru ca tu nu ai ce face doar sa studiezi relatiile altora. Mai bine iti cauti fata care sa te multumeasca intru totul, lasa-te de sportul de a le mai injosi. Din pacate, stiu ca sunt deja ele la pamant, au ajuns de rusine din cauza curvelor care se inmultesc pe zi ce trece. Gandeste-te ca vei avea si tu nevoie de o gaura si n-ai unde apela doar la o femeie, asa cum o numesti tu "fara logica","plangacioasa" si "superficiala". Daca nu te referi la curve, cum poti sa numesti o femeie asa? Din motivul ca nu ti-ai gasit una, ar trebui sa te privesti si sa observi ce e neinregula cu tine mai intai. Cand tu ajungi sa te depasesti pe tine si poti considera ca esti perfect, poti avea pretentii de la oricine vrei tu. Chiar daca urasc si detest foarte mult fetele/femeile sunt convinsa ca nici tu nu esti vreun sfant. Nu uita ca esti barbat si asta spune multe. Ca sa stii si tu, mai nou, o relatie echilibrata se face pe baza unor schimburi de nevoi din partea AMBILOR parteneri. Lipsa de intelegere si sex o formeaza.

| ZMR97 a răspuns:

5-ul, bine punctat.