| alexandradya a întrebat:

Astept un raspuns acu 2 saptamanii am facut o intrerupere de sarcina. am avut contact sexual neprotejat dar nu si. a dat drumu in mine. intrebarea e pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
| love_1456 a răspuns:

Imi pare atat de rau ca esti atat de inconstienta, chiar nu vreau sa te judec. dar ti'am citit intrebarile anterioare si nu imi vine sa cred...ca nu te'ai invatat minte.un prim avort nu este un motiv suficient de solid incat sa te protejezi
? ai 19 ani(la fel si eu). vreau ca raspunusul meu sa te puna pe ganduri.repet,nu vreau sa te judec, probabil esti constienta ca pe viitor sunt sanse sa nu mai poti avea un copil.
Ai grija de tine si pe viitor sa te PROTEJEZI cu metode sigure si nu cu aceea pe care o folosesti tu si partenerul tau!

5 răspunsuri:
| RXN a răspuns:

Faci un chiuretaj,ca apoi sa faci sex tot neprotejat?! Ai grija sa nu ajungi la inca unul...
Teoretic, poti ramane insarcinata, sansele fiind mai mare in functie de ziua ciclului menstrual in care te aflai.Sansele cele mai mari sunt in jurul zilei a 14-a, cand are loc ovulatia. Daca nu erai in jurul zilei respective si nici nu a ejaculat in tine, sansele scad semnificativ.

| sofia_8041 a răspuns:

Da poti doar ca sansele sunt destul de mici avand in vedere ca nu si-a dat drumul in tine si ca ai facut si o intrerupere de sarcina ceea ce inseamna ca organismul tau inca nu e preagtit pentru o a doua sarcina.
Pentru mai multa siguranta ia o pirula de a doua zi ca sa fi sigura ca totul o sa fie ok... bineinteles asta in cazul in care nu au trecut mai mult de 48 de ore de contact caci atunci nu prea ai ce face.

| Blondutsa_7935 a răspuns:

Hey,
Mai calmeaza-te!
Daca nu si-a dat drumul in tine, de ce iti faci griji? de fapt... dupa ce si-a dat drumu in alta parte a sters penisul de sperma? Daca da nu cred ca ai dc sa iti faci griji. Daca nu exista posibilitate sa ramai insarcinata.
Ps: dc nu folosesti prezervativ?
Pt siguranta ta. fa un test sau doua de sarcina.
Succes.:*

| alexandradya explică:

Da... s-a dus s-a spalat... maine ma duc la control sper sa nu fie nimic grav sad

| alexandradya explică:

Am fost la doctor tin sa anunt ca nu am nimic... testul mi.a spus ca a iesit pozitiv din cauza ca dupa chiuretaj hormoni fatului sau ceva de genu inca raman in organism ei ies mai greu si de aceea testul a iesit pozitiv