| flaviii07 a întrebat:

Hei. daca am avut contact sexual neprotejat. dar nu a ejaculat in mine. pot ramane insarcinata?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Bineinteles ca poti ramane insarcinata!
De lichid preejaculator ai auzit? De "picatura placerii"? Este lichidul seminal care poate contine spermatozoizi afurisit de vioi si pe care partenerul tau nu-l poate controla sub nici o forma,precede ejacularea si are rol de lubrifiere a vaginului tau in timpul actului sexual.
Nu te juca,protejeaza-te, sexul nu e numai placere, e si responsabilitate!

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca da. Riscul este intre 4 si 30%, in functie de perioada ciclului menstrual in care te gaseai.

| Allexandraaa a răspuns:

Eu o fac cu prietenul meu neprotejat de 7 luni si nu s-a intamplat nimic. Depinde cum se poate conntrola si prietenul tau.