| ~_~fericire.in.rate~_~ a întrebat:

Atat timp cat o tipa va ofera orice in materie de sex, fara sa ai obligatii fata de ea, v-ati mai duce la alta?

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Depinde. Într-o anumită vreme aş fi spus nu. De ce? Pentru că mă aflam într-o perioadă în care nu-mi doream relaţii întrucât nu mă simţeam în stare să (mai) iubesc din cauza unui episod dur trăit în trecut. Prin urmare, una care să-mi ofere tot ce vreau în materie de sex şi, bonus, fără drama de rigoare inclusă, ar fi fost cea mai bună soluţie pentru mine la acel moment.
În alte perioade, însă, cu siguranţă da. De ce? Pentru că îmi doresc mai mult decât satisfacerea poftelor fiziologice.
Bărbaţii nu sunt extratereştri şi nici atât de diferiţi pe cât le place femeilor să creadă, prin urmare şi bărbaţii au nevoie de afecţiune, de un gând bun, de o mângâiere caldă, de o îmbrăţişare cu pasiune şi, într-un final, de iubire pe bune. Prin urmare, chiar dacă aş dispune de o fată disponibilă să fie jucăria mea sexuală, aş merge la o alta, alta fiind cea de la care pot primi şi iubire, renunţând în acelaşi timp la aceasta.
Salut.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Se vede ca esti foarte tanar/a! Cultura anglofona are o expresie consacrata si extrem de valabila:

Never say never!

Cand ai sa mai cresti, ai sa intelegi!

"Viata e complexa, si are multe aspecte neasteptate"...

| Libelle a răspuns:

Se va plictisi de aceesi figura mereu daca nu simte nimic pentru ea

| wildthing a răspuns:

Stim cu totii foarte bine ca la un moment dat intervine plictiseala, chiar daca dispunem sa zicem de...Angelina Jolie. Singurul lucru care poate impiedica uzarea unei relatii, este dragostea. Si ma refer aici la acea iubire curata, imaculata pe care cu greu o gasesti si te poti considera privilegiat/a sa o traiesti.

| GuessWho_8607 a răspuns:

Pai... da. Stiu ca suna absurd. Dar chiar tu ai spus ca e o relatie fara obligatii. Acel baiat va incerca probabil sa-si gaseasca o prietena, iar pana o gaseste... Cati baieti n-ar vrea sa aiba o fata cu care sa aiba tot ce vrea in materie de sex si sa nu aiba nici o obligatie? Daca tu esti fata in cauza, vreau sa-ti spun ca eu cred ca lui nu-i pasa de tine decat atunci cand are nevoie. Sfatul meu e sa inchei "socotelie" cu el. Bine., acum daca tu speri sa fie ceva mai mult intre voi, ce pot sa-ti spun decat, BAFTA!
Aaaa, am uitat sa precizez, chiar ca tu ii daruiesti "fericire in rate".