| cristina a întrebat:

Ati fost vreodata nevoiti sa renuntati la o dragoste? adica el sa nu mai vrea si voi sa mai vreti sa continuati relatia? si cum s-a sfarsit?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Am suferit dar după o vreme s-a vindecat rana. El s-a reîntors însa... prea târziu. Roata s-a întors, acum el vrea sa fim din nou împreună și eu nu.
Bafta.

11 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mi s-a intamplat. Am lasat-o pe ea sa puna capat. Dar relatia se incheiase de mult.

| Anca a răspuns:

Da... mi s-au intamplat multe situatii. Dar in general, renunt la o persoana atunci cand ea renunta la mine. Asta daca nu o da cu bata in balta dinainte si daca chiar simt ceva pentru el.

Cum te simti... Goala...
Cum se sfarseste : De cele mai multe ori se termina prost

| So Good a răspuns:

Nu eu mereu iubesc si mi se trage clapa

| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Da.Pai la inceput eu eram aia cu initiativa gen "hai sa ne impacam ca e pacat bla bla". Dupa, cand am vazut ca nu am pentru ce sa lupt, am lasat-o moale, nu ma mai interesat. S-a terminat. adica nu pot sa-ti spun ca s-a terminat. din punctul meu de vedere da, s-a terminat, din punctu` lui. nu s-a terminat pentru ca odata ce nu l-am mai bagat in seama. nah. complicat.
Eu zic sa nu are rost sa pui tu suflet daca el e nepasator.

| ina88 a răspuns:

Va admir pe cele care nu ati cedat atunci cand el s-a reintors. Chiar va admir.

| Alina a răspuns:

Da intr-o oarecare masura.Ne-am despartit, el a ales pe altcineva si apoi s-a intors la mine... s-a rugat si inca se roaga dupa 1 an sa ne impacam(am fost 3 ani imptreuna) insa eu nu am cedat si am renuntat la el, desi amintirile apar uneori...

| delix a răspuns:

Da, din acest motiv am renuntat la prima dragoste! s-a sfarsit suferinta dupa un an, cand am realizat ca el deja are o frumoassa relatie cu o alta fata iar eu stateam dupa el! mi-am dacut un noi iubit, cu care ma inteleg f bine! si acum totul este ok.depinde de ceea ce simti pentru elhappy

| kriss_1197 a răspuns:

Da. mi s-a intamplat acum cativa ani. s-a incheiat pe ca el a vrut pe altcineva. am plans foarte mult atunci si simteam un gol in mine.eram trista.nu mai aveam chef de nimic, dar nu imi pare rau. acum nu mai am nicio treaba cu el. nu mai vb.nimic. si asa e cel mai bine. amintirile trec. apar altele. totul trece stai linistita. ranile dispar (mai greu.mai usor, dar dispar) si ca sa te consolez iti zic ca roata se intoarce si o sa ajungi sa ai parte de ceea ce ai oferit, dar nu ai primit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pus capat pentru ca era departe si am zis ca termin asa sa nu aflu ca m-a inselat sau cine stie ce si am ajuns burlac

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai lorenutsa, eu mai voiam, ea mai voia si ea dar eu nu mai puteam pentru ca trecuse deja o noapte si juma de zi de "activitate". A trebuit sa renunt ca mi-era foame.

| kamarera a răspuns:

Da, mi s-a intamplat. Pur si simplu a gasit niste motive banale, si a renuntat, eu nu intelegeam situatia, daramite motivele( gustul muzical, meciuri de ftb), insa am incercat sa o fac sa se razgandeasca dar degeaba.Am inghitit totul. s-a sfarsit naspa, mi-a adresat niste vorbe urate, si eu la fel, si pa! Chiar vroiam sa o si batlaughing). dar neah am preferat sa plec capu' si sa-mi vad de viata meahappy. o zi faina.