| anonim_4396 a întrebat:

Ati ignorat vreodata o persoana (virtual, pe mess) pentru a nu va implica mai mult, sau datorita faptului ca incepeati sa va indragostiti de acea persoana?

Răspuns Câştigător
| Tmcn a răspuns:

Nu, ignor persoanele care nu mă interesează, care mă enervează sau mă plictisesc, dar în niciun caz nu aş ignora persoana de care îmi place, din contră..doar nu renunţ din prima, chiar dacă nu aş vrea să mă implic prea mult, aş vrea să ştiu ce însemn pentru persoana respectivă.

6 răspunsuri:
| T4ny4 a răspuns:

Sentimentele ¨virtuale¨ sunt cel mai usor de controlat.Si ce e rau daca te indragostesti? E cel mai frumos sentiment...

| Neinteresantul a răspuns:

Da!

| dayana007 a răspuns:

Da pentru ca am stiut ca nu trebuie sa ma indragostesc de persoana respectiva si incercam sa imi neg mie acest sentiment dar faptul ca il ignori nu te ajuta sa-l si uiti!

| Alishia a răspuns:

Am ignorat o persoana pentru ca ma enerva sau nu o puteam suporta. Daca am simstit ca ma indragosteasc pe net, m-am vazut cu acea persoana si am luat decizia daca sa merg mai departe sau sa ma opresc.Nu crede tot ce se spune pe net, majoritatea baietilor spun lucruri frumoase dar cu practica stau rau si ajungi sa afli ca te-ai indragostit de un memernic sau mare tampit.Nu exclud si posibilitatea sa gasesti un baiat pe net cu care sa ai o relatie frumoasa.

| pretty34 a răspuns:

Sa te indragostesti?! Ma indoiesc acest lucru nu se poate intampla. Nu cred ca te indragostesti de vb/ poze, fara sa-i vezi chipul in realitate; e penibil.
Poate esti o fire singuratica si te atasezi se cuvintele unora dar niciodata de cineva care nu-l cunosti.

| WhisperSsS a răspuns:

Alohaa!

Sincer, da! Am ignorat pe cineva doar pentru ca nu vroiam sa nu`i fac lui rau. Nu prea m-a ajutat mult indiferenta cu care l`am tratat pentru ca la un momendat a trebuit sa explic si de ce m`am comportat astfel.

Internetul nu este de incredere! Si oricat de frumoase ar fi cuvintele pe care acea persoana ti le adreseaza sunt doar CUVINTE si atat. Nu incerca sa-ti caldesti o viata virtuala daca poti sa-ti construesti una reala. Pana la urma nu iti poti transmite sentimentele din spatele monitorului la fel de bine ca atunci cand esti fata in fata cu persoana respectiva.

Daca ai pus aceasta intrebare gandindu`te ca si tu treci prin asa ceva atunci eu iti recomand cateva minute de liniste, trebuie sa analizezi lucrurile si sa gandesti la rece. Daca chiar aveti incredere unul in celelalt si aveti posibilitatea eu v-asi propune sa va intalniti in realitate. In cazul in care vrei ca relatia sa ramana doar la stadiul in care se afla atunci incerca sa`te convingi pe tine ca il vezi doar ca pe un prieten si dupa demonstreaza`i si lui ca intre voi nu se poate lega mai mult. Ignodandu`l nu rezolvi nimic daca te`ai atasat de el dar... Neah... Acum depinde si de ce simte acea persoana, si ce asteptari are de la tine.

Eu iti tin pumni. Sper sa te impaci bine cu sentimentele tale si nu`ti lasa inima rapita de iluzi, nu merita sa fie prizoniera lor!