| Vögeln a întrebat:

Ați patit sa nu puteți spune Te iubesc?

Parcă nu pot spune asta, nu simt nevoia sa fac declarații de dragoste, nu simt sa spun cuvintele astea... pur si simplu simt..nimic de zis.

Sunt cu prietenul meu de 8 luni si mi-a fost tare greu sa ii spun lucrul asta. Ne-am întâlnit după o perioadă de rebeliune in care amândoi am fost singuri si am avut timp sa cunoastem si alte persoane de sex opus.
Problema e ca nu simt fiorii ăia de indragosteala, momentele alea in care iti tremura sufletul parca sau vreo emoție ceva... el este bărbatul care m-a ajutat sa trec de o perioadă grea si m-a susținut de fiecare data in orice mi-am propus. Am inceput relatia foarte rapid si ne am comportat de parcă aveam deja câțiva ani împreună (ne am mutat împreună, am fost in excursii cu familiaetc). Dar au fost băieți care mi-au stârnit fiori de la un mesaj, care nu m-au dorit, m-au facut sa astept si sa ard si am fost orbită de indragosteala lor, spre deosebire de iubitul meu cu care m-a vrut din prima clipa si are cele mai curate intenții cu mine.

Ce sa fac? Este un bărbat bun, răbdător, tandru, familist si nu îmi doresc altceva decat sa stau cu el... dar problema e ca nu simt fiori. sfaturi va rog... fundiţă si aprecieri.

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista atractie fizica pentru el pur simplu te-ai compromis cu el, vad ca si el e grabit asta inseamna ca numai ai nici un interes fata de el, daca vezi ca nu merge lasa-l si cauta pe altul

| Horusss a răspuns:

Nu are rost sa te complaci intr-o relatie daca tu nu simti ca il iubesti pe acest om,crede-ma ca nu este corect nici fata de tine,nici fata de el,parerae mea este ca trebuie sa vorbesti deschis cu el si sa ii spui ce ai ne-ai spus si noua, chiar daca la inceput nu o sa ii pice bine cu timpul vei vedea ca ai facut ce trebuia, daca continui ralatia cu el ar fi doar o pierdere de timp pentru amândoi, daca spui ca este un om bun, merita sa fi sincera cu el.