| Elena1234456 a întrebat:

Ati urat si iubit vreodata in acelasi timp (ma refer la aceeasi persoana)? Detaliati raspunsul va rog. Acest videoclip va inspira ceva : http://www.youtube.com/watch?v=SYoMaz0dMfg&feature=relat ed?

Răspuns Câştigător
| Alina0491 a răspuns:

DA. Am iubit si am urat in aceeasi timp. L-am iuit mai presus de orice, cu toata fiinta mea. intr-o zi, a plecat, fara sa`mi spuna de ce, unde, pentru cine, a plecat pur si simplu. Il iubeam si totusi il uram. Il uram pentru ca m-a lasat, il uram pentru ca nu`mi raspundea la telefon, il uram pentru ca nu vroia sa ma mai vada, il uram pentru ca a putut uita de mine. Dar desi il uram, il iubeam nespus. E ciudat, dar poti ura si iubi in acelasi timp pe acelasi om sad

4 răspunsuri:
| Alisa a răspuns:

NU! Nu pot sa iubesc si sa urasc in acelasi timp aceeasi persoana. iubirea e un sentiment pur.
SI pot sa zic ca nu am urat pe nimeni vreodata si nici nu cred ca voi putea sa urasc, ura este ceva prea rau, ceva ce nu pot simti. Ura iti distruge sufletul incetul cu incetul.
Multe persoane mi-au facut rau, si am suferit din cauza lor mult, dar sa le urasc, nu, nu le-am urat.
Numai bine!

| AnonimA a răspuns:

Buna pai il iubesti pentru ce este no? deci il si urasti pentru defectele lui deci il iubesti pentru caltatile lui si il urasti pentru defectele lui sper ca m-am facut inteleasa

| Gabriella_1938 a răspuns:

Da l-am iubit apoi l-am urat si apoi iar l-am iubit big grin

| snowflake a răspuns:

Se spune ca, de la dragoste la ura nu este decat un pas, mic, adevarat! happy
cred ca nu poti sa le faci pe amandoua in acelasi timp, poate e doar o impresie, trecatoare de altel happy, dar in inima nu exista amandoua sentimentele in acelasi timp, nu are cum happy