Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Aud in jurul meu femei care spun ca practica sexul oral si cel anal. Baietiilor le plac amandoua, insa cu toate astea pe mine nu ma intereseaza niciuna.
Eu consider ca avem deja o gaura special facuta pentru asta, celelelalte doua nu sunt pentru asta si nu le voi folosii.
Nu vad unde e placerea in timpul sexului oral, iar sex anal nu as face niciodata, mi se pare scarbos, gaura e facuta pentru cu totul altcevalaughing si nu vad ce placere ai putea avea, in plus am auzit ca te doare si e nasol.
Acum nu va luati de mine, inteleg daca este multa lume care face si se simte bine, ma bucur pentru ei s-o tina tot asa, pe mine nu ma pasioneaza.
Daca un baiat mi-ar cere una din cele doua (clar dupa ce i-am explicat de la inceput ca nu fac niciuna) as pleca pentru ca nu merita, daca chiar isi doreste asta exista prostituate.
Ce parere aveti? Voi cum procedatibig grin? Pe care le-ati incercat si cum a fost?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,lucrurile sunt foarte simple,fiecare in patul lui face ce vrea,ce poate si ce-i place.
Si tot ce face,e bine sa ramana acolo,intimitatea este o lege nescrisa pe care numai bunul simt o poate intelege si respecta.
Ceea ce ne spui tu aici se refera strict la curiozitati infantile,adolescentii,din diferite motive(prefer sa nu le numesc),transforma in practica ceea ce aud de la prieteni sau vad in filmele cu continut xxx,preocupati doar de latura sexuala a lucrurilor,ignorand absolut diferenta intre a face sex si a face dragoste.
Unii poate nu reusesc s-o cunoasca niciodata si,sincer,ii deplang.
Personal,nu consider ca am vreun drept sa judec pe cineva,in special pe teme sexuale,daca nu e pedofil,zoofil sau alta monstruozitate impotriva firii!
Si,ca sa stau sa-ti descriu aici pe care le-am incercat si cum a fost(!), mi se pare o totala lipsa de delicatete si o incalcare flagranta a intimitatii mele.
Patul fiecaruia e tabu si gusturile au intotdeauna drept de veto!
Iar intimitatea, cand e lipsita de intimitate, devine stire de can-can, un surogat picant care ii face in fiecare seara pe romani sa uite ca maine n-au nici bani de paine!

41 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Subscriu laughing.

| deea8907 a răspuns:

Toti si toate la un moment dat o sa fc asta hai sa fim realisti si eu ziceam ca nu o sa o fc nici odata dar uite ca am fc si mi s-a fc si nu e atat de rau pe cat pare.la un moment dat intr-o relatie vrei sa eviti monotonia, fc si lucru asta.am o intrebare tie ti-ar placea sa ti se fc oral?

| wolder a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Nu dar ma gandeam ca raspunsul tau e prea nefolositor ca sa mai tin intrebareaoh go on

| Pitzipoanca a răspuns (pentru wolder):

laughing Ar trebui sa ma jignesc acum? Vocabularul de clasa a IV-a este hilar, nu jignitor.

| Trolli a răspuns:

Pacat ca nu sunt baiat. As fi intrebat "wooa, unde stai? " ( pentru ca in jurul tau sunt fete open mind, sa nu se inteleaga altceva). laughing)

Sincer, nu ma intereseaza ce fac ele, atata timp cand nu ma afecteaza pe mine in mod direct. Faci ce vrei la tine in dormitor, cu cine vrei ( excludem pedofilii-sincer daca as putea i-as castra).
Poate sa fie imoral, scarbos, dureros. Nu e problema mea.

| wolder a răspuns (pentru deea8907):

Mi s-a facut.

| Raiiiisa a răspuns:

Cand o sa ai o relatie stabila poate o sa ti se mai schimbe parerea.Si nu doar prostituatele fac asta!
Cu refuzul asta din start o sa-ti trimiti cu prima ocazie iubitul/sotul la o prostituata, acesta va stii mult mai bine cum sa-l satisfaca, poate il mai si inebuneste, devenind pentru el o obisnuinta pentru ca acasa nu primeste ceea ce-si doreste.
Fiecare barbat are cate o fantezie din astawinking
Dar pana la urma fiecare face ce vrea si ce stie mai bine:*

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Fiecare cuplu are anumite "principii" şi îşi stabileşte propria "strategie" ( a cunoaşterii, dpdv sexual vorbesc )...

Părerea ta este BUNĂ şi o respect!

Eu le-am încercat pe toate ( cel puţin aşa cred ), dar am o vârstă la care pot să o fac ( 42 de ani ).

Mie mi se pare anormal sexul anal la tineri de 14-18 anişori.
Acesta este recomandat persoanelor cu vârstă de 30+.

Şi, oricum, NU trebuie abuzat de aceste "variante" sexuale şi NU trebuie ca ele să înlocuiască sexul normal.
Ele sunt menite să "condimenteze" o relaţie, nu s-o înlocuiască!

Apoi, am şi eu o întrebare pentru tine : Ce vei mai spune după ce ţi se va face ( ŢIE ) sex oral?

Oricum, la vârsta ta mai ai timp să le "experimentezi" pe toate...

O zi frumoasă.

| LegionarulRoman a răspuns:

Astfel de practici dezumanizeaza femeile si barbatii.Niste practici barbare.

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Azµre):

Iti dau dreptate.Dar nu ma judeca:"sexul oral îl practici când vei avea un partener stabil, dar sub nici o formă din obligație sau la comanda lui!" cu faza asta mi-ai inveselit searalaughing.

| Azµre a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Păi ce să le mai zic... că numai am ce... facă ce o vrea.