Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Aud in jurul meu femei care spun ca practica sexul oral si cel anal. Baietiilor le plac amandoua, insa cu toate astea pe mine nu ma intereseaza niciuna.
Eu consider ca avem deja o gaura special facuta pentru asta, celelelalte doua nu sunt pentru asta si nu le voi folosii.
Nu vad unde e placerea in timpul sexului oral, iar sex anal nu as face niciodata, mi se pare scarbos, gaura e facuta pentru cu totul altcevalaughing si nu vad ce placere ai putea avea, in plus am auzit ca te doare si e nasol.
Acum nu va luati de mine, inteleg daca este multa lume care face si se simte bine, ma bucur pentru ei s-o tina tot asa, pe mine nu ma pasioneaza.
Daca un baiat mi-ar cere una din cele doua (clar dupa ce i-am explicat de la inceput ca nu fac niciuna) as pleca pentru ca nu merita, daca chiar isi doreste asta exista prostituate.
Ce parere aveti? Voi cum procedatibig grin? Pe care le-ati incercat si cum a fost?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Stii,lucrurile sunt foarte simple,fiecare in patul lui face ce vrea,ce poate si ce-i place.
Si tot ce face,e bine sa ramana acolo,intimitatea este o lege nescrisa pe care numai bunul simt o poate intelege si respecta.
Ceea ce ne spui tu aici se refera strict la curiozitati infantile,adolescentii,din diferite motive(prefer sa nu le numesc),transforma in practica ceea ce aud de la prieteni sau vad in filmele cu continut xxx,preocupati doar de latura sexuala a lucrurilor,ignorand absolut diferenta intre a face sex si a face dragoste.
Unii poate nu reusesc s-o cunoasca niciodata si,sincer,ii deplang.
Personal,nu consider ca am vreun drept sa judec pe cineva,in special pe teme sexuale,daca nu e pedofil,zoofil sau alta monstruozitate impotriva firii!
Si,ca sa stau sa-ti descriu aici pe care le-am incercat si cum a fost(!), mi se pare o totala lipsa de delicatete si o incalcare flagranta a intimitatii mele.
Patul fiecaruia e tabu si gusturile au intotdeauna drept de veto!
Iar intimitatea, cand e lipsita de intimitate, devine stire de can-can, un surogat picant care ii face in fiecare seara pe romani sa uite ca maine n-au nici bani de paine!

41 răspunsuri:
| mona a răspuns:

O parere la fel ca a ta, nici pe mine nu ma pasioneaza dar nici nu-i condamn pe cei care o fac

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Eu zic fiecare sa isi vada de treaba lui si viata intima sa fie pastrata intimawinking

| darrio2007 a răspuns:

Fiecare cuplu face ce vrea.Este viata intima a fiecaruia.Nu isi au rostul explicatiile aici.Pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
ma bucur ca gandesti asa si asa sa fie mereu..nu vreau sa dezbat prea mult acest subiect, petru ca astfel de intrebari sunt la tot pasul, si am fost "atacata" dur ca nu sunt de acord cu practicarea lor si am primit multe "complimente" esti incuiata/inculta/invechita etc..asa ca nu cauta sa afli prea multe despre ceea ce nu te intereseaza, important ca si eu intru si ma alatur gandirii tale.
O zi frumoasa sa aihappy

| Trolli a răspuns:

Pacat ca nu sunt baiat. As fi intrebat "wooa, unde stai? " ( pentru ca in jurul tau sunt fete open mind, sa nu se inteleaga altceva). laughing)

Sincer, nu ma intereseaza ce fac ele, atata timp cand nu ma afecteaza pe mine in mod direct. Faci ce vrei la tine in dormitor, cu cine vrei ( excludem pedofilii-sincer daca as putea i-as castra).
Poate sa fie imoral, scarbos, dureros. Nu e problema mea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu inteleg scopul intrebarii tale. fiecare face ce vrea cu viata lui sexuala, daca mie imi place ceva nu inseamna ca trebuie sa iti placa si tie.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Fiecare cuplu are anumite "principii" şi îşi stabileşte propria "strategie" ( a cunoaşterii, dpdv sexual vorbesc )...

Părerea ta este BUNĂ şi o respect!

Eu le-am încercat pe toate ( cel puţin aşa cred ), dar am o vârstă la care pot să o fac ( 42 de ani ).

Mie mi se pare anormal sexul anal la tineri de 14-18 anişori.
Acesta este recomandat persoanelor cu vârstă de 30+.

Şi, oricum, NU trebuie abuzat de aceste "variante" sexuale şi NU trebuie ca ele să înlocuiască sexul normal.
Ele sunt menite să "condimenteze" o relaţie, nu s-o înlocuiască!

Apoi, am şi eu o întrebare pentru tine : Ce vei mai spune după ce ţi se va face ( ŢIE ) sex oral?

Oricum, la vârsta ta mai ai timp să le "experimentezi" pe toate...

O zi frumoasă.

| Azµre a răspuns:

Scurt și la obiect, sexul oral îl practici când vei avea un partener stabil, dar sub nici o formă din obligație sau la comanda lui! Sexul oral este o formă de excitare a bărbatului.
Iar legat de sexul anal, da este dureros, și tot odată scârbos pentru anumite persoane. De ce bărbații vor sex anal? Simplu au văzut prea multe filme porno, unde sexul anal este în floare. Totodată la sexul anal, gaura este mai strâmtă ceea ce exercită o presiune mai puternică pe penis.
Mai bine îți găsești un bărbat care să te iubească așa cum ești tu fără sex anal și oral.

| wolder a răspuns (pentru Azµre):

Am gasit un barbat care sa ma iubeasca si sa ma accepte asa cum sunt fara sa-mi ceara ceva ce nu vreau sa facbig grin!

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns (pentru Azµre):

Iti dau dreptate.Dar nu ma judeca:"sexul oral îl practici când vei avea un partener stabil, dar sub nici o formă din obligație sau la comanda lui!" cu faza asta mi-ai inveselit searalaughing.

| Azµre a răspuns (pentru wtxwhdxifdjebdd):

Păi ce să le mai zic... că numai am ce... facă ce o vrea.

| h3r a răspuns:

Câți ani ai?
Asemenea întrebări sunt postate în fiecare zi, aducând după ele controverse.
Te subscriu.

Ai grijă pe parcurs, rămâi la părerea ta, fiind mândră de tine.

| Oana92 a răspuns:

Fiecare e liber sa faca ce vrea in intimitate. Sexul oral si cel anal reprezinta doar alte modalitati de a face sex si de a iesi din rutina.

Eu una sunt foarte deschisa la acest subiect si nu cred ca poti sa spui ca ceva iti place sau nu daca nu ai incercat. Personal am incercat si sexul anal si cel oral. Sexul oral este foarte ok si il practic in continuare, iar sexul anal nu a fost dureros dar nici nu e ceva ce ma atrage.

Ideea e ca atata timp cat ne acceptam sexualitatea si ne bucuram de ea nu mai are importanta cum facem asta.Bineinteles ma refer la actiuni/metode/tehnici agreate de ambii parteneri sau la masturbare!

| LegionarulRoman a răspuns:

Astfel de practici dezumanizeaza femeile si barbatii.Niste practici barbare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Dacă ar mai ave încă o gaură,şi pă aia ar folosi-o,normal.
Of,of viaţa mea!
Sexul oral şi cel anal sunt considerate devieri de comportament sexual.
Ambele mi se par SCÂRBOASE,cât şi cei care practică aşa ceva,cel puţin cel oral mi se pare DEZGUSTĂTOR,bleah!
NU SUNT DE ACORD CU AŞE CEVA,Doamne fereşte!
Faci normal,ce pui mei, dăr nu eşti crescut în junglă!
Nu eşti animal, eşti om!
Plus că dragii de ei, cei care practică, probabil nu ştiu că pe viitor se pot alege cu un cancer bucal şi colono-rectal de toată frumuseţea!
Sunt mândră de tine că nu te pasionează asta!
Te pup!

| wolder a răspuns (pentru anonim_4396):

Off! O persoana cu capul pe umeri in sfarsit. Ma bucur ca avem aceiasi parere.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru anonim_4396):

De catre cine sunt considerate devieri? Asociatia psihologilor amatori?
E bine ca ai auzit de cancer, "dacat" ca nu esti familiarizata cu terminologia.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Subscriu laughing.

| Pitzipoanca a răspuns:

Ai postat chestia asta ca sa te lauzi cu (pseudo)integritatea ta. De ce ti-ar pasa ce face lumea daca tot consideri ca prostituatele fac asta? Sau speri sa-ti gasesti un viitor sot pe site?

| wolder a răspuns (pentru Pitzipoanca):

laughing ma amuzi.

| Pitzipoanca a răspuns (pentru wolder):

Vai, pisi, da' nu-ti mai asumi intrebarea? Ti-e jena de ce ai intrebat? OF, of.

| wolder a răspuns (pentru Pitzipoanca):

Nu dar ma gandeam ca raspunsul tau e prea nefolositor ca sa mai tin intrebareaoh go on

| Pitzipoanca a răspuns (pentru wolder):

laughing Ar trebui sa ma jignesc acum? Vocabularul de clasa a IV-a este hilar, nu jignitor.

| Raiiiisa a răspuns:

Cand o sa ai o relatie stabila poate o sa ti se mai schimbe parerea.Si nu doar prostituatele fac asta!
Cu refuzul asta din start o sa-ti trimiti cu prima ocazie iubitul/sotul la o prostituata, acesta va stii mult mai bine cum sa-l satisfaca, poate il mai si inebuneste, devenind pentru el o obisnuinta pentru ca acasa nu primeste ceea ce-si doreste.
Fiecare barbat are cate o fantezie din astawinking
Dar pana la urma fiecare face ce vrea si ce stie mai bine:*

| benga94 a răspuns:

Fiecare face ce vrea si cum vrea! Daca vrei sa ai o relatie mai buna cu partenerul ar trebui sa incercati si oral, si el tie si tu lui, ca daca o sa stati ceva timp impreuna dupa 3-4 ani o sa va plictisiti numai normal, o sa vreti si oral, anal nu e neaparat sa faci, multe fete nu fac asta din cauza dureri sau ca nu vor, dar oral ai putea sa incerci!

| Jackul336 a răspuns:

Fiecare (cuplu) e diferit;

| Jackul336 a răspuns:

Un barbat nu are nevoie de stimulare orala! el termina cand copuleaza cu partenera! insa femeia este mult ajutata cand i se face oral deoarece are 82 % sanse sa aiba orgasm

alte forme de sex pertinente nu mai concep ca fiind normale

| Miky1 a răspuns:

O sa-ti treaca...cu timpul gustirile se schimba...

Răspuns utilizator avertizat
| AditzaAditsssa a răspuns:

Iti respect parerea pentru ca fiecare are dreptul si puterea de a trai exact cum isi doreste.Insa nu poti numi o fata care face oral sau anal "prostituata". Pentru ca tu ai facut legatura dintre ele doua! Ai spus ca pentru oral si anal daca ar vrea iubitul tau, exista prostituate! Nu! Fiecare in patul lui are libertatea sa incerce si sa faca orice.Ca face altul oral sau anal,nu e treaba ta! Cum ti s-a mai spus,sexul e un subiect tabu si asa trebuie sa ramana! Astea sunt principiile tale,ok, te respectam, e viata ta, faci exact ceea ce iti doresti! Insa nu trebuie sa vii pe site, sa te bati cu pumnul in piept ca esti corecta si sfanta si sa le faci pe celelalte prostituate!

| wolder a răspuns (pentru AditzaAditsssa):

Eu nu as practica si daca si-ar dorii asta e liber sa se duca la prostituate eu n-am sa fac asta pentru el si n-am sa mai stau cu el, poate de asemeneaza sa-si gaseasca o fata care practica. Fiecare in patul lui face ce vrea, am si zis daca va place faceti-o nu ma bag, aia era parerea mea despre aceste lucruri. Cele care practica nu le-am numit prostituate pentru ca nu sunt!

| Gogoshica94 a răspuns:

Ditamai intrebarea si n-am inteles ce vrei sa afli... Ce facem noi in viata intima si cum ne simtim? laughing) ce penibil nu o sa iti spuna nimeni asta!

| wolder a răspuns (pentru Gogoshica94):

Vroiam sa vad doar pareri sincere si sa dezbatem subiectul. Nu ma intereseaza de viata voastra intima daca vreti s-o expuneti bine, daca nu si mai bine!

| deea8907 a răspuns:

Toti si toate la un moment dat o sa fc asta hai sa fim realisti si eu ziceam ca nu o sa o fc nici odata dar uite ca am fc si mi s-a fc si nu e atat de rau pe cat pare.la un moment dat intr-o relatie vrei sa eviti monotonia, fc si lucru asta.am o intrebare tie ti-ar placea sa ti se fc oral?

| wolder a răspuns (pentru deea8907):

Mi s-a facut.

| MayhemNathrakh a răspuns:

Am scapat odata sapunu in puscarie, n-a fost prea rau, doar ca te ustura putin.