| dulcika10 a întrebat:

Azi m-am trezit mult mai tarziu decat de obicei si cu dureri de cap, ameteli, greturi. Oare sunt insarcinata? Astea pot fi simptomele?

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Te-ai trezit insarcinata rolling on the floor dar sti de la ce? de la cainele ala mai dinainte rolling on the floor ai ales ciobanesc asa cum te-am sfatuit? laughing

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, pai stai putin...nu poti ramane insarcinata oricum.Adica in primul rand daca ai facut sex neprotejat exista un risc mare sa fi ramas insarcinata, dar daca ai facut-o protejat e ok, desi chiar si atunci exista un risc foarte mic dar existent. DAca nu ai intretinut raporturi sexuale atunci nu trebuie sa iti faci griji.
TU sti mai bine ce ai facut, cauzele pot fi multiple, nu doar daca esti insarcinata ai astfel de simptome, daca crezi ca e posibila o eventuala sarcina atunci fa-ti un test de sarcina, apoi consulta un medic.
Deci, cum spuneam e posibil sa fi insarcinata dar e posibil sa nu fi, depinde de ceea ce s-a intamplat de fapt; nu te speria, ci fa ceea ce trebuie sa faci sa afli cum sta treaba si ce ramane de facut; ametelile si greturile sunt simptome de sarcina dar nu numai.

| Farcas a răspuns:

Da, sunt simptomele unei sarcini insa nu e neaparat sa fi si insarcinata. Daca ai facut sex neprotejat, da exista un risc destul de mare, insa poti fi si alte cauze oboseala, anemie, stres. Un control la medic nu ar strica.

| madagascar a răspuns:

Fata iar pui intrebari stupide, ai avut contacte sexuale neprotejate? tu esti tipa care a intrebat "daca fac sex anal pot sa raman insarcinata"si azi intrebi alte aberati, cati ani ai? buna dimineata.parca ultima data cand am verificat aveai vreo 10 ani, sau tu cresti intr-un an cat alti in 7?

| roxpau a răspuns:

Daca ai facut sex neprotejat poti fi insarcinata, numai tu sti ce ai facut, pentru a fi sigura fa-ti un test de sarcina,

| angel_6687 a răspuns:

Daca ai intretinut relatii sexuale neprotejata totul este posibil... daca nu ar fi mult mai bine sa-ti faci niste analize sa vezi de la ce provine ameteala si greturile...

| gabytza_7109 a răspuns:

Pai ai facut sex neprotejat? Simptomele pe care le-ai mentionat tu sunt semne de asa ceva dar acum nu ai spus nimic legat de sex protejat neprotejat... cel mai bine fa-ti un test de sarcina si vezi...sau du-te fuguta la doctor.

| corinapoara a răspuns:

Da astea sunt simptome de sarcina dar pentru siguranta ta fa-ti un test de sarcina asta in cazul in care ai intretinut relatii sexuale neprotejate.

| smooky a răspuns:

Meriti un ban ip de pe siteul asta.

Fundita?