| saby26 a întrebat:

Azi mi-am facut un test de sarcina cu toate ca nu trebuia sa imi vina inca mai aveam 3 zile. mi-au iest doua liniute dar una abia ca se vede este un roz foarte sters. oare sunt insarcinata?

Răspuns Câştigător
| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Eu pana sa aflu ca sunt insarcinata mi am facut un test, desi nu mi venise ciclul de 2 luni!
Sotul meu mi a cumparat un test si imi iesi negativ, apoi in cealalta dimineata am repeta cu un alt test si la fel.
Peste cateva zile m am dus la un ginecolog si mi a confirmat faptul ca sunt insarcinata in 8 saptamani.
Acum fetita noastra are 3 ani!
Asa ca te sfatuiesc sa lasi teste si du-te si consulta un ginecolog, iti vede sarcina daca e sau nu la un ecograf.
Bafta!

3 răspunsuri:
| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

Pff. nu prea avem de unde sa stim noi! Tu sti mai bine ce ai facut! Eu zic sa mai astepti cateva zile sa vezi totusi daca iti vine menstruatia, apoi mai cumpara-ti un test de sarcina! bafta :*:*

| AliceHappyGirl a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la ginecolog ca sa ti se confirme daca esti sau nu insarcinata. Testele mai pot da gres uneori.

| Ana94 a răspuns:

Sincer un ginecolog ar putea să te lămurească mai bine.Nu-ţi fie frică să te duci.Du-te dacă tot mai ai dubii în ceea ce priveşte sarcina.