| Floareaalbastra1918 a întrebat:

Am făcut un test de sarcină ieri și mi-a apărut două liniuțe, însă a doua liniuță a apărut puțin evidențiata, după aproximativ 1-2 minute, ca sa confirm am mai făcut unul azi, același rezultat, Menționez ca ciclu trebuie să-mi vina peste 3 zile, as vrea sa știu dacă sunt însărcinată sau nu

7 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poti face B hCG din sange pentru confirmare

| corbulalbrosu a răspuns:

Testul de sarcina al carui rezultat poate fi luat in considerare si apreciat ca este VALID, VALABIL si CORECT in proportie de peste 98-99%, se face dupa trecerea a minim 7 zile de intarziere a menstruatiei, Fiindca testul a fost facut cu 10 zile inainte de momentul care este considerat ca fiind optim, oferirea unui raspuns cert, intr-o asfel de situatie este si riscanta si hazardata Testul trebuie repetat insa nu mai devreme de trecera a minim inca 4-5 zile. Multa sanatate!

| sofisis a răspuns:

Da, esti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari happy

| sunmetal11 a răspuns:

O s-avem un nepotel!

| Sherlocked94 a răspuns:

A doua linie este mai puțin vizibilă pentru că nivelul de hormoni detectați de testul de sarcină este încă scăzut. Este foarte probabil să fii însărcinată. Poți face un nou test peste 3 zile și dacă a doua linie e mai evidentă decât acum, atunci ești însărcinată.

| Floareaalbastra1918 explică:

Am deja 3 teste făcute și îmi dau același rezultat