| spad3r a întrebat:

Bai TPU. Am o problema si eu crying. Am o colega de care imi cam place :X dar nu stiy cum sa aflu daca aceasta ma place, nu stiu cum sa imi dau seama, ea ma mai placut acum 1 an, si as vrea sa vad daca ink mai simte acel lucru : :X Sunt cam gelos pentru ca o place si alt baiat dar in fine cum aflu daca ma place? plz help me Cum aflu daca ma place?

fundoaieeeeeeeeee

10 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Trimite`i un mesaj gen ""Ma bate o intrebare de ceva timp, si vreau sa`mi raspunzi sincer, daca ti-as spune ca imi placi foarte mult cum ai putea sa imi raspunzi 1. ca ma lupt cu morile de vant sau 2. cand aveai de gand sa`mi spui"

sper sa t ajute :*

| spad3r explică:

Cum aflu daca ma place?

| nobody_1518 a răspuns:

Bunakiss.
Pur si simplu prin comportament. Daca iti zambeste, daca rade la glumele tale, daca te priveste mai...anumehee hee
pakiss

| Teils a răspuns:

Salut! Bai, cum sa incep. Mai intai iai id`ul de mess (poate il ei) si vorbeste cu ea. Jucati ceva (gen: adv sau prov) si zi daca ii place de cineva din clasa, daca zice da spune`i de cine (dar sa ii spui sa fie serioasa), daca zine nu mai incearcati norocul si alta data!

| Cosmin3D a răspuns:

Pune un prieten sa o intrebe daca nu ai curaj sa o intrbi tu. Funda?

| Masochista a răspuns:

Cel mai simplu este sa o intrebi! Cand te duci la scoala i zici ca vrei sa ii pui o intrebare foarte serioasa si ii zici ca o placi si atunci o intrebi si tu! daca nu ai curajul zi prieteni ei cele mai bune sa o intrebe!

| Raluca_1494 a răspuns:

Spune-i ca o placi si in acel moment intreab-o daca te place. Nu este o greutate. Vrei sa ti-o ia celalalt baiat inainte? Daca nu, vorebste cu ea. Ca doar esti baiat mare.

| Raluca_1494 a răspuns:

Spne-i ca o placi si in acel moment intreab-o daca te place. Nu este o greutate. Vrei sa ti-o ia celalalt baiat inainte? Daca nu, vorebste cu ea. Ca doar esti baiat mare. Si daca nu-i place de tine, cauta alta, ca sunt fete destule pe lumea asta.

| BlueButterfly2 a răspuns:

Heybatting eyelashes

Poi...parerea mea ar fi:
-Baga`te in seama cu ea [cand o vezi, salut`o, intreab`o ce face si tot asa; ii poti cere id`ul sau nr de tel si vb cu ea si usor, usor o intrebi daca are prieten si apoi o poti intreba daca vrea sa fiti impreuna]
-vb cu alt coleg si spune-i sa se bage in vb cu ea si sa o intrebe daca ii place de tine
-sau daca ai id ei vb cu ea, intreab`o lucruri interesante; fa`te placut de eawinking

Sper ca te-am ajutatbig grin

Fundaaaa?:->
hee hee

| mariutza_7037 a răspuns:

Poti uneori sa te uiti insistent la ea, daca dati ochi in ochi iar ea iti zimbeste cred ca te place... sau ai putea sai faci un compliment, daca roseste sau nu stie ce sa zica inseamna ca mai simte ceva. ai mai putea sa stai prin preajma ei si sa vorbiti despre orice, iar daca zimbeste in timp ce vorbiti sau vezi ca se simte bine in preajma ta atunci te place.