| Tiffany_4986 a întrebat:

Baiatul de care imi place, a zis ca va vrea sa imi incep viata sexuala cu el pentru a incepe o relatie cu mine. Imi doresc foarte mult sa fiu cu el dar in privinta sexului sunt cam pusa in dificultate.Sa imi incep viata sexuala pentru a fi cu un baiat sa nu? fundita

Răspuns Câştigător
| Alinaga a răspuns:

Iubita eu cred ca trebuie sa faci sex cu el fara sa ti spuna el ci pentru ca vrei tu ca simti tu asta nu ca asa iti cere el. mie prietenul meu nu mi-a cerut niciodata asta am stat cu el 2 ani de zile si m-a asteptat fara sa mi spuna imic atunci cand am facut-o eram la el acas?(doar noi doi pentru ca trebuie sa mentionez ca atunci cand iubesti un baiat trebuie sa te uiti si ca respectivul sa fie bazat nu bogat dar sa aiba o casa si sa vezi ca ii place munca ca are un serviciu si ca cu timpul va avea cu ce te intretina asta daca vei face o familie cu el)si ne am sarutat ne am mangaiat totul a venit de la sine eu l-am dezbracat el m-a dezbracat si s-a intamplat fara sa mi dau seama dar eu il iubesc enorm si cred ca si el pe mine sunt cu el de 3 ani adica dupa sex a mai trecut un an si tot nu m-a parasit. asta e un caz cu final fericit dar nu se stie ce se poate intampla la tine si depinde si de varsta ta si de parintii tai pentru ca asta se poate afla simplu dintr-o aniliza de sanatate mie mi a iesit in urina. gandeste te bine si mai asteapta putin ca daca il pui mai mult pe jar o sa fie placerea mai mare si foloseste neaaparat6 un prezervativ chiar dac el zice ca nu i place cu prezervativ nu te lua dupa el si convinge l pentru ca poti lua boli sau ramane insarcinata bafta

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Viata sexuala o incepeti de-abia dupa ce aveti o relatie cat de cat solida, bazata pe intimitatae si sentimente. Iti spun cu certitudine 100% ca daca nu aveti o relatie inainte de sex, nu veti avea nici dupa sex.

| RXN a răspuns:

Sexul intr-o relatie vine cu timpul, dupa ce apare dragostea, increderea si tot tacamul. Daca el iti pune conditii de genul, inca dinainte de a fi impreuna, nu cred ca e asa greu sa-ti dai seama cu cata seriozitate trateaza aspectul asta.happyNu cred ca are rost sa te complici, nici nu pari pregatita, iar el cu siguranta nu e omul potrivit.

| Cypronge a răspuns:

Decizia iti apartine in totalitate tie, daca nu te simti pregatita atuncae nu o fa.
Daca cineva te iubeste va astepta pana esti pregatita, si nu iti va pune o asemenea conditie pentru a fi impreuna.
Dar daca te hotarasti sa intreti o relatie sexuala iti recomand sa te documentezi inainte de ce implica primul act sexual pentru tine, detalii gasesti aiccea http://www.totul-despre-sex.info/......emeie.html

| TąNyą a răspuns:

Băiatul acesta doar se foloseşte de tine, dacă te place/ te iubeşte aşa cum spune nu ti-ar cere acest lucru pentru a începe relaţia. Acest lucru apare în relaţia a 2ă persoane care se iubesc, sunt de ceva vreme împreună şi nu în ultimul rând SE CUNOSC foarte bine.

Dacă îţi cere acest lucru orice băiat pentru motivele astea : să ne împăcăm, să fim împreună, să ne iubim mai mult, să nu ştiu ce motiv mai găsesc ei VOR doar SEX de la tine!

Deci sfatul nu face nimic cu el ai să regreţi amar că ţi-ai pierdut virginitatea care n-o poţi avea decât o dată în viaţă cu un astfel de băiat.

Spune-i dacă chiar mă placi şi vrei să fi cu mine nu-mi mai ceri acest lucru să vezi că o să fugă cu coada între picioare pentru că el vrea doar astawinking "relaţia" e doar un pretext.

Sănătate.

T.

| Mao a răspuns:

"Prima data" este o experienta pe care o vei tine minte toata viata. Nu ar fi frumos sa fie o amintire cu o persoana pe care o iubeai nespus de mult? Care te iubea? Sa fie o atmosfera potrivita, un moment potrivit? Decizia iti apartine numai tie. Dar ai grija ce alegi, sa nu apara regrete mai incolo.
Numai bine! :]

| Kylexy a răspuns:

Daca nu ai 17 ani si ceva nu o face ca s-ar putea sa regreti mai tarziu daca te iubeste te va astepta pana atunci.

| anaaa13 a răspuns:

NU! Ti-o incepi cand te simti pregatita si cand consideri ca e necesar, in niciun caz sa nu ii faci pe plac baiatului si sa ti-o incepi doar pentru ca vrea el happy.
SucceS!

| Adryanna_1259 a răspuns:

Buna... am pus acum cateva zile o intrebare exact ca asta dar doare din curiozitate sa vad ce zic alti. Parerea mea ar fi ca daca nu ai o relatie cu el e cam riscant fiindca o faci cu el doar pentru ca il iubesti si apoi iti da papuci sau continua relatia cu tine si te foloseste ca si jucarie sexuala dar poate sa fie si cu un final fericit... eu nu pot zice sa o faci sau nu depinde de tine, de cata incredere ai in el, de varsta ta si de multe alte ganduri care o sa le ai, dar inainte sa iei o decizie gandeste-te bine ca sa nu ai de suferir dupa aceawinking

| Ioanaa_5834 a răspuns:

Pai depinde si cati ani ai, dar iti recomand sa nu iti incepi viata sexuala din mai multe puncte de vedere: este important ca o femeie sa isi pastreze ce are cel mai de pret adica virginitatea, poti ramane cu traume din cauza acestui lucri.Baieti de care o sa iti placa deci nu fa acest lucru pentru un baiat care tu nu stii nici macar daca te place poate sa iti faca acest lucru si sa nu te mai bage in seama dupa ca a obtinut ceea ce vreia. Tu iei decizia dupa cum crezi ca este cel mai bine. Succes!

| AlexT94 a răspuns:

Parerea mea, e ca el vrea doar sa mai bifeze inca o virgina pe lista lui.laughing
Trebuie sa ai mare grija, daca e un baiat "smecher" dupa s-ar putea sa iti para rau...

| Sergiu2609 a răspuns:

Normal ca nu! Ala te vede doar ca pe un obiect in care sa isi dea drumu si atat, pentru ce sa te cuplezi cu el? sa fi bataia lui de joc? gasasteti unu care sa te aprecieze asa cum esti si sa te inteleaga ca o sa o faci atunci cand esti pregatita, si nu sa te considere vreo usuratica ca respectivu individ. E la mintea cocosului duduie... bagati-va bah mintile in cap.

| Mic a răspuns:

Acest baiat nu vrea sa fie cu tine, vrea doar sa faca sex cu tine, si apoi sa te introduca in lista lui de fete cu care s-a culcat. Un baiat care tine cu adevarat la tine nu-ti propune asa ceva, asteapta oricat, pentru ca sa nu te piarda. Asculta ce-ti spun: tipul nu este mai mult decat un aventurier si un smecher, scuze de expresie. pastreaza-te pentru acela care va fi cu adevarat pentru tine. Nu te lasa prostita si ai sa fi multumita si fericita, altfel vei regreta si nu vei putea sta cu fruntea sus, ca esti virgina, in fata baiatului care este pentru tine cu adevarat.winking Nu te pripi, fi cu capul pe umeri.

| danieladana a răspuns:

Toti prietenii pe care i-am avut au vrut lucrul asta dar nu au reusit. Au vazut ca nu le merge timp e 1 luna. s-a lasat pagubas. iar apoi sa aflu ca a fost cu o fata a facut sex cu ea iar peste o saptamana s-a despartit de ea. asa si prtn tau vrea sa traiasca cu tine iar apoi pa. este alegerea ta... dar parerea mea mai bine nu o face lasa mai e timp. nu sa sfarsit lumea si nu e nici cel mai frumos baiat lasa mai sunt. stiii totul la momentul potrivit in locul potrivit si cu persoana potrivita. multa bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca il iubesti da dar poti sa faci doar sex oral si anal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru el? Eu zic sa nu. In locul tau nu as face asta.Mai stii? Poate dupa sex iti va da papucii ...sau daca vrei fa-o dar nu merita

| T_8837 a răspuns:

Daca tzia cerut sa faci sex cu el. e clar ca doar pentru asta the vrea si atat. ai face o mare greseala daca tziai incepe viata sexuala cu el. Parerea mea