| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi incep viata sexuala, si nu stiu ce sa fac, am 16 ani. Si am un baiat de care imi place mult, suntem intr-un fel de " relatie ". E o persoana de incredere cred. Ce parere aveti? Si daca o sa imi iasa povesti?

Răspuns Câştigător
| Hαppiηеss a răspuns:

Eu zic ca inca nu este momentul sa iti incepi viata sexuala.
In primul rand pentru ca ai abia 16 ani si nu e o varsta tocmai ok, ai mai putea astepta un an jumatate 2.
Si in al doilea rand spui ca sunteti " intr-un fel de relatie " adica nici tu nu esti sigura de asta, iar eu sunt de parere ca un pas atat de important precum pierderea virginitatii trebuie facut atunci cand ai o relatie stabila cu o persoana care te iubeste si pe care o iubesti, nu cu un oarecare care dupa ce face sex cu tine e posibil sa te lase cu buza umflata.
Gandeste-te de doua ori inainte sa faci ceva!

16 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti, ai doar 16 ani

| dydyyyy a răspuns:

Indiferent de parerea noastra tu o sa faci tot ce te taie capul...doar ai 16 ani nu? crezi ca totul ti se cuvine la varsta asta, dar cu siguranta o sa regreti peste cativa ani ca nu ai mai asteptat.cu asta nu e de joaca si mai ales ca nu esti sigura de baiatul respectiv.

nu ai vrea sa ii oferi fecioria ta unui baiat care te iubeste si in care ai incredere? mai gandeste-tewinking

| StefaniaNeagu a răspuns (pentru dydyyyy):

O sa ma mai gandesc! Multumesc!

| neutrino a răspuns:

Daca tu ai acest vis de indeplinit, sa devii la 16 ani femeie, esti libera sa o faci, nu vei fi nici prima si nici ultima fata pacalita, dar cu voia ei. Totusi, fa-o cu un baiat capabil, care stie ce are de facut.

| Emilian65 a răspuns:

Daca lucrati in secret, nu o sa va iasa povesti.

| Fatamuntilor a răspuns:

Hai sa lamurim un lucru.In primul rand 16 ani nu-i o varsta tocmai potrivita pentru asa ceva.
Riscuri sunt de la sarcini nedorite, la BTS-uri si cancer de col uterin.
Apoi viata sexuala o incepi cu persona care o iubesti, te respecta si ai incredere deplina.Si o relatie stabila!
Dar si trebuie sa fii informata despre tot ce priveste sexul.
Metode de contraceptie, peroade fertile.
Da, o sa-ti iasa,, povesti''NU esti pregatita.Virginatatea nu este o boala de trebuie sa scapi cu orice scop.
Ai rabdare!
Prima experinta sexula trebuie sa fie ceva unic!

| Alcyon a răspuns:

Eu zic sa nu te grabesti. Sunt mult prea multe "cred" la mijloc. Viata de femeie nu e prea usoara: esti mai expusa la anumite afectiuni ginecologice, ca o fata virgina, trebuie sa umbli pe la medici, stai in fiecare luna cu teama ca ai ramas gravida etc. In afara de asta, daca nu esti pregatita psihic pentru acest pas si nu te cunosti bine dpdv sexual, nici n-o sa-ti prea placa. Ce rost are sa te legi la cap, cand nu te doare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum sa-ti incepi viata sexuala daca:
-Nu ai decat 16 ANI!
-"suntem intr-un fel de '' relatie ''. E o persoana de incredere cred." cum sa faci asa ceva cu o persoana cu care nu te consideri exact intr-o relatie si in care "crezi" ca e de incredere.

Sper sa-ti vina mintea la cap si sa nu faci o asa prostie.

Răspuns utilizator avertizat
| StefaniaNeagu a răspuns:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre. Ma-ti facut sa gandesc de doua ori! Multumesc inca o data!

| LoriLoL a răspuns (pentru StefaniaNeagu):

Ah deci ai fost logata pe 2 conturi.joci 2 roluri pe TPUlaughingte-ai dat de gol.

| StefaniaNeagu a răspuns (pentru LoriLoL):

O dovada ceva? Cat de sigura esti?winking

| LoriLoL a răspuns (pentru StefaniaNeagu):

Acceasi intrebare honey pe 2 conturi logic.mi-ai pus 2 intrebari banale. doar si tu stii ca am dreptate.

| Smileforme40 a răspuns:

Parerea mea e sa nu faci asa ceva! Din moment ce nu esti sigura pe relatie si esti minora, eu cred ca nu ar trebui nici macar sa te gandesti la asta.Decizia iti apatine, dar nu este ok!