| anonim_4396 a întrebat:

Baieti este greu sa te abti sa faci sex cand ai 18 ani? Deoarece prietenul meu are 18 ani iar eu 14 si sunt virgina dar vrea sa mai astempt minim 9 luni inainte sa facem chestia asta credeti sa este o perioada lunga pentru un baiat de 18 ani?

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ce să faci? Să mai aștepți 9 luni? Atunci naști sau ce?
Termină cu prieteniile de la 14 ani, el nu știe că face corupere de minori?
Pa, pa.

| butterfly27 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta.doar ca eu aveam 17 ani si m-a asteptat 9 luni si el avea 21. Daca te iubeste sau tine la tine va astepta si ani intregi. oricum nu sexul e totul intr-o relatie. oricum trebuie sa te gandesti bine inainte sa-ti incepi viata sexuala sa fii pregatita din punct de vedere fizic si psihic si nu uitati de protectie.Bafta:* te pup

| Xlove64 a răspuns:

Omg -_-'
Tu chiar vr sa faci asta de la 14/15 ani?
Nu se meritaa!
Stii.si baiatu ala cu care stai tu.din cate am inteles cred ca e genu de baiat care zice stau cu tine doar daca faci sex
Cel putin asta e parerea mea.acu faci ce vr

| SunShine_5894 a răspuns:

Fa sex cand este pregatita. Nu e o regula, nu trebuie sa astepti cel putin 9 luni sau 9 ani, daca esti pregatita dupa o saptamana e ok. Si grija mare, baietii ne pacalesc foarte usor, mai ales pe fetele fara experienta. Mie dupa 2 ani jumate de relatie mi-a spus ca a fost relatie bazata pe sex, ca nu m-a iubit, ca nu stie ce-i iubirea, desi imi zicea des ca ma iubeste. Ai grija, daca te gandesti de 2 ori sa-ti incepi viata sexuala inseamna ca nu esti pregatita, cand o sa fii pregatita o sa vina de la sine. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| Geo17 a răspuns:

Nu stiu dc fetele raspund sa o faci la 17 18 ani.Cand colo apr toate fetele la 15 ani nu mai is virg.Voi fetele sunteti moarte fara sex.ce dracu.fiti sincere!

| ιмσvιnaвιL a răspuns:

Pentru baieti, poate ca este mai greu sa se abtina. Dar daca te iubeste va astepta cat timp vrei tu, pana cand vei sti ca esti pregatita...dar daca el tot insista pe tema asta parerea mea este sa te desparti de el pentru ca el nu vrea de la tine decat sa faceti sex. O problema in relatia voastra mai este si varsta, vreau sa spun ca nu ti se pare o varsta cam mica (14-15 ani) sa iti incepi viata sexulala? Ar mai trebui sa mai astepti pana la minim 18 ani, dar acum decizia iti apartine.winking

| MEANGIRL01 a răspuns:

Daca nu astepti 11 luni, tot degeaba

| Terranova a răspuns:

Daca te iubeste, va astepta si 3 ani si 5 si 10winking. Iubitamiu are 20 de ani si a zis ca ma asteapta oricat vreau pentru ca ma iubeste si nu vrea sa ma forteze.winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pfff,lasa`l pe asta,nu te merita! e un dobitoc,parerea mea :d daca vrea sex,sunt tipe de rezerva pe autostrada...oh go on lool,nu`ti pierde timpul cu unul ca el! nu te cunosc nici pe tine,nici pe el,dar asa fac baietii in generalhappy pfai, sigur ti-a spus ca daca il iubesti, ai face asta cu el.dar iubirea se poate exprima si prin alte moduri.nu se rezuma doar la sexstraight face bafta scumpo, si nu te lasa dusa de nas de tot disperatul...:d

| CrazyDiddi a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui...pentru ca poate fi genul asa cum zice Xlove64 care sta cu tine doar pentru sex si chiar sa te lase gravida pentru ca nu-i pasa decat de asta.parerea mea. acu faci ce crezi tu dar ar fi mai bine sa astepti baiatul potrivit pentru tine pentru ca asta poate ca nu e serios cum il crezi tu

| offf a răspuns:

Pff.:d depinde ce fell d baiat e dar totus nu se merita big grin e alegerea ta.