| anaaaaaaaaa a întrebat:

.deci un baiat ma tot suna sa o facem..de vreo cateva luni..si vreau si eu pentru ca mi e dor de el..si nu mai pot rezista asa.dar parca nu pot sa ma las asa usor... faza e ca acu cateva luni am fost la el acasa si ne am jucat.mi a bagat o de cateva ori.dar eu eram virgina si de aia nu am mai vrut sa continuam..si nu am mai terminat atunci.iar el nu intelegea dc nu vreau sa o facem din moment ce am ajuns asa departe.dar imi era rusine sa i zic ca eram virgina, ma credea asa versata si l am lasat sa creada asta.si acum ma suna, si as vrea si eu sa o facem..ca oricum nu mai sunt virgina daca mi a bagat-o atunci, si nu mai am nimic de pierdut.dar parca ceva nu ma lasa..cand ma hotaresc si eu sa o facem, ma razgandesc dupa aia si ii tot bag cate o scuza..si el de aia nu intelege. daca si eu vreau, dc nu o facem atunci? oare ar trebui sa i zic ca eram virgina atunci cand ne am jucat noi? ca el nu s a prins..cum credeti ca ar reactiona? poate asa m ar intelege si pe mine..ca de placut oricum ma place, sau cel putin i s a pus pata.dar nu asta conteaza..ideea e ca as vrea si eu, dar nu stiu ce ma tot retine..si de aia ma gandeam sa i spun si lui de chestia asta, dar nu stiu cum ar reactiona.el are 20..eu 22

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Esti nesigura, ai pozat in altceva, dar nu esti persoana aia in care ai pozat. Acum trebuie sa joci pe cantecul scris de tine, dar nu-i stii pasii...
Singura iesire din joc este sa mergi pe singura carte pe care o ai in mana: sa fi tu in persoana ta. Spune-i cine esti, si daca este o persoana care te merita atunci cu siguranta ca va aprecia faptul ca nu a mai fost nimeni in viata ta.
Apoi cautati sa va redescoperiti, sa claditi relatia voastra pe adevar, pe fete, nu pe masti.

| anaaaaaaaaa explică (pentru Zenithf):

Ai drepatate. exact asta am facut..sunt f nesigura,, merci:*

18 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu e o rusine sa fi virgina in ziua de azi, sfatul meu e sa vorbesti cu el despre chestia asta si daca e baiat destept va reactiona bucuros sa stie ca el e primul

| DNSK a răspuns:

Nu vorbesti ca o fata de 20 de ani nici in ruptul capului, dar ma rog, trecem peste. E greu de crezut ca el la "22" de ani nu si-a dat seama daca erai virgina sau nu. Si, prin absurd, daca nu si-a dat seama de asta, spune-i. cu minciuna nu ajungi nicaieri si poate te si intelege de ce il refuzi

| anaaaaaaaaa explică (pentru DNSK):

Ce ti se pare atat de neobisnuit? nu inteleg. chiar nu stiu ce sa fac..am zis ca pe de o parte vreau sa o fac ca am nevoie...dar pe de alta parte nu ma pot lasa asa usor, ca nu sunt vreo panarama sau ceva.

| anaaaaaaaaa explică (pentru DNSK):

Si nu..nu si a dat seama ca eram virgina..ca daca isi dadea ma intreba, mai mult ca sigur.

| DNSK a răspuns:

Daca e adevarat ce-ai scris aici, atunci nu ceda atat de repede sa nu-ti para rau. Incearca o altfel de relatie cu el la inceput.Si daca merge, sexul va veni de la sine. Spune-i si lui asta

| anaaaaaaaaa explică (pentru DNSK):

Pai si asa teoretic nu mai sunt virgina.ce am de pierdut? ma simt si eu bine macar.

| DNSK a răspuns (pentru anaaaaaaaaa):

Atunci fa-o si gata. Nu te mai inteleg

| anaaaaaaaaa explică (pentru DNSK):

Pai nu stiam daca sa ii zic lui ca eram virgina..nuj cum ar reactiona

| DNSK a răspuns (pentru anaaaaaaaaa):

Nu-i mai zici si gata.Si daca ii spui, nu vad de ce ar reactiona urat. De cand virginitatea e o rusine?

| unknownn a răspuns:

Ce sa faceti? Clatite?

| anaaaaaaaaa explică (pentru unknownn):

De ce va e atat de greu sa raspundeti cu seriozitate la o intrebare?laughing vi se pare sexul un subiect tabu sau ceva? sau dc ar fi ceva de care poti face misto? care e faza? eu vroiam doar un sfat

| MrSoapte a răspuns:

Interesanta exprimarea "mi-a bagat-o"! Clar nu ai 22, cum pretinzi! In fine...adevarul e cea mai buna scuza! Important e sa fi tu pregatita pentru cearceaf! Ca sa nu te duci acolo si, pe urma sa nu mai stii cum sa fugi! Recomand, o intalnire intr-un bar! Un pahar de vin, alaturi de cateva glume si povestioare haioase...creste considerabil dorinta de-a merge mai departe, deoarece te simti relaxata si deschisa fata de personajul de langa tine! Fa-o si termina acest lung sir de nesiguranta, intrebari tampite si mai stiu eu ce!

| anaaaaaaaaa explică (pentru MrSoapte):

Ai dreptate.dar nu stiu dc cateodata sunt nesigura si nu am incredere in mine..pana si el mi a zis ca ma comport ca un copil si nu-s trecuta prin viatahee hee si ca in viata trebuie sa stii ce vrei. adica tot s-a prins oricat incercam eu sa pozez in altceva..tre sa fac cumva sa ma maturizez

| MrSoapte a răspuns (pentru anaaaaaaaaa):

Gresit! Aia e o tehnica, invechita...care sa te faca pe tine sa crezi, despre el, ca este atat de versat, atat de istet si ca ai atatea de invatat de la el! E o mizerie! Tu faci ce vrei, cand vrei, cum vrei, cu cine vrei! Doar ca, gandeste-te fff bine, inainte sa faci vreo tampenie! Bafta!

| anaaaaaaaaa explică (pentru MrSoapte):

Da, posibil...dar si eu ma comport copilareste cateodata..sunt constienta de asta..pana si u mi ai zis ca sigur nu am 22laughing.dar o sa vad eu ce fac..ms pentru sfaturi.

Răspuns utilizator avertizat
| alyinus a răspuns:

Daca ai indoieli, nu-i spune. daca vrei sa o faci, fa-o. nu sta pe ganduri, carpe diem big grin