| DangerF a întrebat:

Bun. Imi place de o prietena, dar ea nu ma place pe mine. Nu mi-a dat niciodata mesaj prima, nu se prea baga in seama cu mine, eu trebuie mereu sa deschid conversatii. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Sebastiann7 a răspuns:

Nu are rost sa stai pe loc si sa te concentrezi pe o persoana care nu simte la fel cum simti tu fata de ea. Poate pentru tine orice gest al ei fata de tine va fi un semn de intrebare si mereu te vei gandi "hmm, oare ce a insemnat asta?, oare ma place?, poate o sa fie ceva in viitor", astfel, doar iti dai sperante false, sperante care incet, incet te vor distruge si te vei simti descurajat si iti vei pierde increderea in tine deoarece aceasta persoana nu te place. Accepta faptul ca aceasta persoana nu este interesata de tine pe plan sentimental si nu te intrista, o sa dai si de alte fete, fiecare lucru la randul lui!

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

ți-ai răspuns singur, nu te place, las-o baltă.

| Andreeush a răspuns:

Dacă nu te place nu ai ce să faci.
Nu o poți obliga să te iubească.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Dupa tren si dupa femei nu trebuie sa alergi. Vin altele.

Răspuns utilizator avertizat
| AEWPenta a răspuns:

Daca nici macar o data nu a deschis ea o conversatie cu tine e clar ca nu e interesata de tine.
Mai bine las-o si cauta pe altcineva ca iti pierzi timpul cu ea.