| AnemonaP a întrebat:

Acu o luna i-am spus unui baiat ca-l plac.Il placeam de 2 ani si m-am hotarat sa-i spun. Mi-am facut curaj si i-am spus.a inceput sa rada si a zis sa termin cu mistoul.si a plecat dupa, ca zicea ca ii e frig. Dupa l-am intrebare prin mesaje de ce a crezut ca faceam misto si a zis,, nu stiu". Dupa nu a mai vorbit cu mine.si acum serios, dadea semne ca ma place ...este foarte timid, dar chiar asa... M-am gandit ca el chiar nu a crezut si na.a luat in gluma,de atunci l-a mai chematat odata afara( sa vorbim mai multe),l-am intrebat doar daca iese afara si a zis da,nu a venit,ma rog, incepuse si sa ninga. poate de asta.Ce sa fac? Cum sa mai fac? Un sfat? Funda+vot

P.S. Fara raspunsuri stupide

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu el despre asta, poate nici el nu stie inca ce vrea

| shadow72 a răspuns:

Ii spui simplu: prietene spune te rog daca ma placi si vrei sa formam un cuplu
scurt si la obiect

| neutrino a răspuns:

Mai spune-i de cateva ori pana cand va intelege marele adevar.

| ReeBii a răspuns:

Probabil că se lasă mai greu, dar eu te sfătuiesc să nu te milogeşti de el. Ai nevoie de cineva care să te iubească, nu să te lasă să te ţii după el. Dar există şi varianta ca el să te placă, şi este timid. Sper că te-am ajutat. Fundă? puppy dog eyes

| h3r a răspuns:

Îi spui pentru ultima dată ca îl placi și ai decis să-i mărturisești asta crezând că sentimentul e reciproc. Dacă nu-ți vorbește și el clar și direct spunându-ți ce simte, atunci nu te mai obosi.

| CristinaCtC a răspuns:

Exact si eu sunt in aceeasi situatie. Dadea semne ca ma place si i-am zis pe fb ca il plac - n-am avut cum sa-i zic in fata..mno distanta- si nu mi-a raspuns laughing si nici n-am mai vorbit asa de mult... s-o fi speriat.
Daca e timid, poate crede ca-l iei in ras si ca daca ti-ar zice sentimentele lui tu nu l-ai accepta. Poate asta crede el.
Cred ca ar trebui sa-l lasi putin sa se gandeasca, sa numai iei TU legatura cu el ...si daca el te place va intra el in vorba cu tine.
Bafta!