| Anndry a întrebat:

:*

Sa va spun povestea:

Cam de un an imi place enorm de mult de un baiat.ok...toate bune si frumoase love struck imi dadea semne ca ma place(imi zambea, se uita la mine mereu si cand intorceam capul isi intorcea privirea, imi lua apararea etc.) absolut nimeni nu stie ca il plac. Apoi dupa ceva timp prietena mea cea mai buna mi-a spus ca baiatul pe care il plac i-a spus ca e nebun dupa ea si ca o iubeste sad la inceput nu am crezut pentru ca el inca imi dadea semne ca ma place ca inainte dar incepuse sa faca la fel si cu prietena mea sad. Si azi cand am iesit afara mai multi neam pus pe o banca si prietena mea a pus capul pe umarul lui si el a luat-o in brate sad si asta s-a intamplat de mai multe ori. nu stiu ce sa fac... dati-mi un sfat ceva va rog.il iubesc enorm enorm de mult si nu stiu ce sa mai fac. Poate veti spune ca si ce daca, mai sunt baieti nu e singurul si chestii din astea dar eu il iubesc. nu pot sa renunt la el, sa nu ma mai gandesc la el sau sa nu il mai iubesc sad va rog nu va bateti jocsad
multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| cezzyy a răspuns:

Eu spun sa nu faci cum ti-a spus titiDrLove.inceraca sa iesi in evidenta, spera, dar nu ii spune ca il iubesti si ca esti moarta dupa el deoarece daca el chiar o place pe prietena ta atunci pe tine te va crede o disperata si nu o sa ai sanse.inceraca deci sa iesi cat mai mult in evidenta, dar, nu il urmari sau ceva in genul, ca o sa isi dea seama.cel mai bine ar fi sa devii mai intai cea mai buna amica a lui daca ai putea, sa il alinezi, sa vb cu el ca si cum ati fi amici si incet incet ii cunosti caracterul, ce ii place si astfel o sa il cuceresti.dar nu ii spune prietenii tale nimic, deoarece chiar daca e cea mai buna prietena ti-ar putea face rau.eu cred ca ea a obs. ca era o scanteie intre voi si a facut in asa fel incat sa nu il ai.tu ai rabdare(deoarece rabdarea rezolva totul)si nu ii spune ca il iubesti si ca esti moarta dupa el deoarece o sa rada de tine, cunoaste-i mai intai caracterul, inca nu poti sti ce fel de baiat este.crede-ma, ca am patit-o pe pielea mea.fii cea mai buna amica a lui, ajuta-l, zambeste-i dar...nu arata ca esti moarta si topita dupa el

6 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pai fa si tu cv, nu sta si te uita, stai si tu cu capul pe umarul lui ca sa te ia si pe tine in brate, soptestei la ureche ca il placi, fa cv ca sa te observe, gandeste, daca nu faci nimic il vei pierde de tot!
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzz

| TitiDrLove a răspuns:

Tu cum vrei sa il ai langa tine daca tu nu ii spui ca iti place de el? ti-e rusine? nu pot sa inteleg fetele ca tine... Normal ca pentru el e o lupta pierduta daca ti-a dat atatea semne, tu nu ai prea raspuns. poate e timid.
Daca nu ii spui tu ca iti place de el deja poti sa il uiti ca nu vei fi cu el. ai de ales.

| rapa a răspuns:

Si daca? ce? nu te poti omora pentru el mai sunt si alti si mai draguti crede ma si. stiu cum te simti tu

| seppuku a răspuns:

Cati ani ai? Sunt sigur ca ai o varsta frageda si dragostea asta e doar trecatoare.Nu ai ce sa-i faci daca lui ii place de alta.Pur si simplu nu te mai gandesti la el si cu "asta basta".Pun pariu ca sunt alti 5 baieti care se uita dupa fundul tau si ai de unde alege.Mult succes!

| GabiStory a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa-i zici cal placi, poate incearca sa te faca geloasa sau pote ca nusad oricum spuynei cal placi daca el zice ca o iubeste pe prietena ta inseaman ca nu este baiatul potrivit daca zice ca a vrut sa vada daca il placi sau chesti din astea atunci este perfect dar fi sigura ca nu vrea sa te minta si orucm ce e la interior conteaza mai mult de ce e la exterior tine minte asta, bafta wave si scuze pentru greseli ma grabesc ca trebuie sa plec undeva tongue

| MakoMory a răspuns:

Foarte dragut! eu zic sa incerci sa iesi in evidenta cu ceva ce ii place baiatului si sa incerci sa o scoti cumva di peisaj pe prietena ta(chiar daca e cea mai buna prietena) pentru ca in dragoste si razboi nu exista reguli si daca spui ca il iubesti atat de mult atunci TREBUIE SA LUPTI CA SA-L CUCERESTI!