| AnemonaP a întrebat:

Acu o luna i-am spus unui baiat ca-l plac.Il placeam de 2 ani si m-am hotarat sa-i spun. Mi-am facut curaj si i-am spus.a inceput sa rada si a zis sa termin cu mistoul.si a plecat dupa, ca zicea ca ii e frig. Dupa l-am intrebare prin mesaje de ce a crezut ca faceam misto si a zis,, nu stiu". Dupa nu a mai vorbit cu mine.si acum serios, dadea semne ca ma place ...este timid, dar chiar asa. sad Un sfat? Funda+vot
P.S. Fara raspunsuri stupide

6 răspunsuri:
| William a răspuns:

A crezut ca faci misto de el pentru ca asa sunt mai toate fetele.

| AnemonaP explică (pentru William):

Si i-am spus ca nu fac misto.

| William a răspuns (pentru AnemonaP):

Nu te-a crezut. Si faptul ca nu ati mai vorbit confirma ce am spus mai sus.

| AlexandruTeodor a răspuns:

Daca ti-ar spune cineva brusc asta cum ai reactiona? Indiferent ce ai simti pentru el/ea sigur vei spune nu, nu stii daca e serios sau nu.

| Los a răspuns:

Pare rau, da' nu te place... probabil nu a vrut sa te supere, da a facut mai rau. Mie mi s-a parut ca o fata ma place si parca imi zicea asta prin semne, asa ca mi-am luat inima-n dinti si i-am spus ca o plac, intre patru ochi. Normal, mi-a zis ca nu ma place. Si acum nu mai vorbeste cu mine, deci mi-am pierdut si o prietena buna, minunat! Ai grija cu iluziile, dar ai procedat bine ca i-ai spus, el a procedat total gresit ca nu a clarificat treaba si te-a lasat asa.
Mai e si varianta extrema sa fie socat de faza asta si ii trebuie timp sa revina, dar nu cred si nu am vazut sa se intample asta niciodata, cel putin la un baiat. Si eu sunt timid, foarte, chiar anxios, dar nu il inteleg. Eu zic sincer ca nu te place momentan, poate mai tarziu, dar chiar vrei sa fii o rezerva? Nu ma crede pe cuvant, gandeste singura problema, vorbeste iar cu el, e doar un sfat. Hai noapte buna, eu am de facut niste referate, bafta! happy

P.S.: Dupa un refuz din ala am facut niste chestii tampite; nu fa chestii tampite daca te superi, ca nu o sa te mai poti lasa

| Swagg a răspuns:

Idem cu William, AI putea sa-i spui, tot sa stie si el dc nu iai spus pana acuma.
Daca nai curajul sa ai spui lucrurile astea face to face, incearca prin mesaje, pe facebook, mess. Sperc ca te-am ajutat iti urez succes. big grin