| Deea_4962 a întrebat:

Acum 2 saptamani am facut dragoste(protejat), iar acum 4 zile mi-a venit menstruatia, care a intarziat putin.Ma ingrijoreajza faptul ca primele 3 zile mi-a curs ceva maroniu.sa fi fost sange? Deabia astazi am vazut rosu pe absorbant.Eu intodeauna ma gandesc la ce e mai rau si ma gandesc la o sarcina nedorita, dar logic gandindu-ma nu are cum, pentru ca am folosit prezervativ, si a si scos-o la momentul potrivit.Nu stiu daca s-a rupt prezervativul, dar prietenul meu este sigur ca e doar o dereglare hormolana. Ce sa cred?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este cel mai probabil o dereglare hormonala care determina o eliberare fractionata de endometru. Este ceva serios, potential grav si impune consult ginecologic imediat dupa menstra.

3 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Poate fi si o dereglerare "hormolana". Ati facut-o si anal? Ca asta ar putea fi explicatia scurgerilor maronii laughing

| RzC_2505 a răspuns:

Daca v-ati protejat nu ai de ce sa iti faci griji, insa sa stii ca si daca iti vine menstruatia asta nu inseamna ca nu esti insarcinata, daca vrei sa fi sigura fa-ti un test de sarcina happy succes

| Sandy_2698 a răspuns:

Nu are cum sa fii insarcinata daca ti-a venit menstruatia laughing. in privinta chestiei maronie, cred ca e normala thinking, si mie mi se mai intampla.