| BBEgirl a întrebat:

Acum 2 zile prietenul meu a decis ca e mai bine sa ia o pauza de la relatia noastra. N-am avut foarte mult impreuna, 3 saptamani mai exact. Ceea ce ma doare cel mai mult (si chiar doare) e ca eu chiar il iubesc iar el mi-a zis ca nu mai simte la fel ca la inceput. Cand l-am intrebat daca ne vom mai vedea sau vorbi mi-a spus ca ramane de vazut si ca nu se poate pronunta imediat, ca are nevoie de putina liniste. Precizez ca nu ne-am certat sau alte chestii, pur si simplu mi-a picat aceasta decizie a lui. Ar fi cazul sa ma ingrijorez, sa ma astept la o despartire definitiva? eu in sufletul meu simt ca mai exista o speranta ca noi sa continuam relatia. Eu am 20 de ani, el are 25.

Răspuns Câştigător
| mihaelaa18 a răspuns:

Bunahappy
Sincer sa iti spun mie nu prea imi plac pauzele astea intr-o relatie. Uneori nu se termina atat de bine o relatie cu o pauza.
Este greu daca spui ca tu il iubesti si spui ca el ti-a zis ca numai simte la fel ca la inceput.Este greu si dureros in acelasi timp.O fi avut nevoie de cateva zile sa isi puna ordine in ganduri, sa vada ce face mai departe.
Incearca sa gandesti pozitiv.
Parerea mea ar fi sa mai astepti cateva zile, o saptamana cam asa si pe urma sa ai o discutie serioasa cu el sa vezi ce are de gand sa faca mai departe ca sa stii si tu.
Oricum indiferent de raspunul lui ar trebui sa fi tare si puternica, sa te resemnezi sa mergi mai departe.
Oricum eu imi doresc ca totul sa fie bine si sa continuati relatia si sa fiti fericiti.
Totul depinde numai de el. Daca te iubeste si tine la tine cu adevarat cu siguranta va continua relatia cu tine.
Bafta si ai grija de tinehappy

9 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

Tot respectul pentru el, a fost sincer cu tine. daca ar trebui sa te ingrijorezi? e un apropo, ca sa nu-ti zica direct hai pa

| Azµre a răspuns:

Pauza e un fel de despărțire, numai merită reîmpăcarea!

| Cristiann25 a răspuns:

Iti spun, eu cand aud de pauza e clar despartire.Mai sunt si cazuri in care se impaca dar in momentul cand unul din parteneri cere pauza inseamna ca are mari semne de intrebare cu relatia sau POATE chiar si-a gasit pe ALTCINEVA si vrea sa vada daca merge 1 saptamana, doua si daca nu se intoarce la persoana careia ii ceruse pauza.Sunt multe motive din care cineva poate cere o pauza dar tu nu ai decat sa astepti si sa nu pari disperata sa-l cauti. Daca te IUBESTE te va cauta EL! Sper sa te caute daca-l iubesti si sa va iubiti mult! Sucees! Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 saptamini de relatie nu este mult. Probabil nu esti cea la care visa el. Bine ca a descoperit asta repede, pina nu va implicati mai mult. Cred ca ti-a dat acest timp ca sa te obisnuiesti cu ideea despartirii, sa nu faci vreo scena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Câteodată pauzele fac bine!
Stai liniştită că nu se va întâmpla nimic!
Nu-i cazul să te îngrijorezi!
Te pup!

| Raiiiisa a răspuns:

In unele situatii in care certurile persista intr-o relatie,o pauza poate face bine.Dra in cazul tau, daca spui ca nu au existat certuri nu trebuia sa se puna problema de o "pauza".
El sigur are ceva de scuns, o problema sau nu se mai simte bine cu tine si nu este sigur daca vrea sa puna puct sau nu. Daca nu va mai vrea sa va impacati, sa nu iti faci prea multe probleme.Te inteleg ca-l iubesti, dar cred ca sufereai mult mai mult daca trecea 1 an, 2 si apoi sa-ti zica sa luati o pauza.
Asteapta, nu-l presa si da-i atata timp cat are nevoie.
Rabdarea e dureroasa, dar de cele mai multe ori da rezultate bune.

| Liliana1981 a răspuns:

Nu, nu te ingrijora....iti faci rau. Dar s-a terminat.

| BBEgirl explică:

Va multumesc tuturor pentru raspunsurile voastre. Ma simt mult mai bine si apreciez happy

| Pinkfest a răspuns:

Buna. Stiu ca sunt cam micuta sa-ti dai un sfat. Dar eu am 16 ani, prietenul meu are 22 si cam stiu ce simti.Suntem impreuna de doi ani si stiu ce e iubirea. El daca ti-a spus asa ceva nu vreau sa te intristezi dar poate are pe altcinevasad. Sau poate are o suparare si nu iti poate spune. Si el ti-a spus sa luati o "pauza"..nu inseamna neaparat o despartiere. Poate vrea doar sa respire putin sa se gandeasca.Voi stiti cel mai bine. Eu iti spun..doar din ce ai scris tu.Lasa timpu sa treaca chiar daca iti e greu si te simti asa singura.(asa ma siteam eu):*. Sper sa va impacati mai ales ca-l si iubesti. Si eu am patit.Bafta:*