| Smile25 a întrebat:

Acum un an i-am zis unui tip din liceu ca il plac(pe mess). Am vb o perioada pe mess si de vb face to face am vb o singura data, atunci cand m-am prezentat lui intr-o pauza (in liceu). De iesit mi-a propus doar inainte de a vb fata in fata insa no am imi iesit, iar dupa totul a incetat, iar eu nici nu il mai priveam cand ne intalneam.Acum problema e ca desi a trecut un an eu inca ma gandesc la el, insa in ciuda acestui fapt nu vreau sa il mai intalnesc prin liceu, ceea ce e foarte greu.Nu vreau pentru ca ma simt prost acum, dupa ce am facut.De ce vreau sa il am dar mi-e jena oarecum acum de el si simt ca trebuie sa il evit.De vb nu mai pot sa ii vb, i-am dat chiar si offline pe mess.Intrebarea mea e :ce ma sfatuiti sa fac, am gresit daca i-am zis ce simt atunci, ba mai mult atunci i-am zis ca :"da stiu ca acum razi de mine"iar el mi-a zis ca nu, sub nicio forma.De ce ma gandesc atat de mult la el? Oare m-am indragostit de el sau e obsesie.Nici nu stiu care mai este viata lui, are prietena sau nuthinking Astept parerile si sfaturile voastre. O seara frumoasa.

4 răspunsuri:
| emi29 a răspuns:

Nu ai gresit ca i-ai spus, cert e ca nu te place indeajuns ca sa iasa cu tine, intreaba-l direct, daca nu vrea e timpul sa mergi mai departe, fericirea nu e aici, daca te gandesti la el poate il iubesti

| pisikmik a răspuns:

Eu zic ca si el te place asa putinsmug
nu stiu incepe sa reiei legatura cu el si poate o sa ajungeti impreunasmug

| alexbhasiatat a răspuns:

Omul tot timpul va dori ceea ce nu are! Ceea mai mare greseala exprimata mai sus este recunoasterea sentimentelor tale! El stiind ceea ce simti si automat ceea ce vrei totul a devenit neinteresant! De ce? Atractia are legile ei! Tot ce trebuia sa faci era sa il atragi si sa il lasi pe el sa se dea la tine! Cand stii ca poti obtine ceva cu usurinta interesul scade!
O seara placuta

| sabrinutza_3666 a răspuns:

Pai incearca sa ii vb pe mes cum ar fi ceau cf?
care mai ii viata ta?
ai prietena?
incearca sa vb cu el nu sta cu mainile in san nu vine totul de la sine depinde de tine daca stai toto asa si astepti fara sa ii sp nic el o sa aiba prietena si l'ai pierdut de tot