| Smile25 a întrebat:

acum un an mi-a atras atentia un tip din, liceu caruia i-am aflat id-ul, am vb mai pe mess, iar dupa un pic de vb i-am spus care a fost motivul pentru care i-am luat id-ul, si anume i-am zis chiar foarte direct(pe mess):"I like you". A fost sa fie un inceput de relatie dar nu a mai fost.Acum insa cu trecerea timpului in loc sa il uit, parca mai mult m-am indragostit de el, insa desi il doresc, nu vreau sa il mai intalnesc (ceea ced e cam greu, fiindca suntem in acelasi liceu) pentru ca parca mi-e jena (daca as putea spune asa)de el.De ce am sensatia aceasta daca ma gandesc la el tot timpul si ii privesc pozele visand ca intr-o zi voi putea sa il imbratisez.So de ce daca mi se intampla asta, nu pot parca nici sa il privesc cand ne intalnim, si i-am dat si offline pe mess, parca as vrea sa uite ce i-am zis etc, dar de fapt il plac tot mai mult. Ce pareri aveti? E o obsesie sau…. Am gresit ca i-am zis ce simt pentru el? Nu trebuia sa fac eu primul pas? Ce imi sugerati sa fac? Va pup

1 răspuns:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dacă tot ai făcut primul pas trebuia să insişti sau cel puţin să aştepţi o reacţie de la el nu să-l pui pe offline. Încearcă să discuţi cu el chestii generale şi ai să observi cu timpul dacă simte şi el ceva pentru tine. Baftă!