| maya_1276 a întrebat:

ajutati-ma va rog! Am nevoie de o metoda de contraceptie sa ca isi faca repede efectul! In afara de prezervative! Astept urgent raspunsurile voastre v-a multumesc

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ovule cu spermicide si diagrame vaginale, dar impreuna au o protectie de maxim 70%.

| SnitiCuTrademark a răspuns:

Pilula de a2a zi.
Stiam ca exista un vaccin care are efect anticonceptional pe parcursul a 3 ani...Insa doar mi-a trecut pe la urechi, nu stiu daca este sigur si daca a trecut de perioada de testare.

| matsa15 a răspuns:

Ai putea incerca diafragma, e o chestie ca un fel de "dop" care ti-l introduce doctorul in vagin, si prin el nu patrunde sperma. Pastilele anticonceptionale nu sunt atat de bune, deoarece trebuie sa le iei regulat si zilinc, si pot aparea efecte adverse cum ar fi cresterea in greutate. Pilula de a2a zi sau injectia cu progesteron