| alexandraaaaaj a întrebat:

Buna AJUTOOOOR am o relatie de un an si jumatate si sunt genul acela de fata mai geloasa si cand simt ceva ma intristez si ma supar si ii atrag atentie am nevoie de un sfat acum nu ar fi prea tarziu sa renunt la gelozia asta? si problema a doua ar fi ca sunt foarte inebunita sa nu ma paraseasca si mi se pare ca insist la el si stiu ca nu trebuie si cu statul impreuna si l-am facut pe el sa taca de nu mai spune nimic ma simt foarte prost si as vrea sa il fac cumva pe el sa spuna ..va rog ajutati-ma

3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ar trebui sa iti schimbi comportamentul asta legat de gelozie pentru ca si gelozia are limitele ei si multi se despart din cauza asta

| December a răspuns:

Gelozia da in posesivitate. Si asta nu e ok. Daca-l fortezi, sau il presezi ai sanse sa-l pierzi. Ar fi indicat sa-i lasi un pic de spatiu.

| gbz112 a răspuns:

Renunta la gelozia asta si la faptul ca il vei pierde ca el pe zi ce trece se satura din ce in ce mai rau. niciodata nu e prea tarziu pentru nimic. dar ar fi bine sa dicutiti cu el inainte despre faptul ca ti'ai dat seama ca esti o fire mai geloasa si ca vrei sa faci sa mearga bine, ce stii tu mai bine i spui. iti urez bafta