| iosif2650 a întrebat:

nici nu stiu cu ce sa incep. Vreau sa va spun ca am o relatie cu o fata de un an si doua luni, locuim impreuna de 5 luni cam asa. Acum nu stiu ce sa mai cred,s-a racit foarte mult fata de mine,mi-a spus ca nu mai simte nimic pentru mine,ma jigneste mereu,ma face in tote felurile,ne certam din orice,orice as face nu e bine, nu stiu ce si cum sa mai fac..am incercat sa vorbesc cu ea dar degeaba,spune ca nu ii pasa.
sincer sufar foarte mult,o iubesc mai mult ca pe mine,nu i-am gresit niciodata cu absolut nimic,nu am facut nimic gresit.
nu stiu ce sa mai cred. m-as despartii eu de ea ca m-am saturat de toate astea dar imi e sa nu gresesc si sa imi pare rau dupa aia.mi-e frica sa nu raman fara ea, cred ca as muri.
am 23 de ani si nu am mai suferit niciodata din dragoste,nici nu vreau,vreau doar sa fiu cu prietena actuala yoata viata.
in fine.
nici nu prea mai vorbeste cu mine,nu imi mai da atentie de loc, ma simt singur in 2 cum s-ar zice.
da-ti-mi un sfat ceva,nu stiu,ajutati-ma sa iau o decizie va rog,nu mai pot ma jur, simt ca mor...
Multumesc!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vorbeste cu ea spune-i ceea ce ai scris aici, daca vezi ca tot nu merge asta e fiecare pe drumul lui, cand o fata se raceste e semn ca a pus ochii pe altul poate te si inseala, daca continui vei suferi mai mult ca daca te desparti de ea, crede-ma ca degeaba crezi in relatia asta isi faci doar iluzi nu merge adio, omul nu se schimba niciodata, data viitoare ai grija in cine crezi in ziua de azi sincer nu vad in ce fete sa mai crezi, e plina Romania de tarfe pe interes care isi bat joc de baieti

| iosif2650 explică (pentru RAY):

Am vorbit cu ea dar nu prea ai ce sa scoti...
am uitat sa zic ca eu acum sunt in transferta cu lucru, ma intorc la sfarsitul saptamanii acasa, cand sunt langa ea parca e totul ok, cu toate ca nu ba baga in seama prea mult.imi spune uneori ca ma iubeste sin chestii de astea, dar nu imi mai demonstreaza asta, de inselat nu ma inseala ca sunt 100% comvins de asta.
eu ma gandesc asa. Ori incearca sa ma schimbe si sa ma bage sub papucul ei cu totul,cu toate ca deja ma are. stiu ca am gresit aici,dar asta e,nu mai am ce sa fac, acum ca vreau sa ies nu mai pot.Ori vrea cu adevarat sa se desparta de mine dar nu stie cum sa imi zica.
am uitat sa zic ca incearca sa ma controleze cu toate, orice, cu banii cu viata cu tot si cam reuseste, cred ca i-am dat prea mult frau liber.

| RAY a răspuns (pentru iosif2650):

Ce te face sa fi asa convins?

| NAT0 a răspuns:

Ai două variante. Ori vorbești cu ea și îi zici exact ce ai scris aici ori dacă nu merge asta e a doua variantă, fiecare cu treaba lui și gata.