| xFaith a întrebat:

Aseara am fost cu prietenul meu la o petrecere... Spre dimineata pe la ora 4. eram putin obosita si nu am mai avut chef sa dansez iar prietenul meu a dansat cu vreo doua fete si m-am simtit groaznic. Tin sa va spun ca sunt geloasa. Adica, m`am simtit prost, stiu ca nu ar trebui sa ma simt asa deoarece este doar un simplu dans, dar nu imi pot controla gelozia.
Stiu ca nu m-ar insela niciodata, mi-a demonstrat de atatea ori ca ma iubeste. intr-un an de zile a facut multe pentru mine. il iubesc prea mult si nu vreau sa il pierd. VA IMPLOR. UN SFAT VA ROG FRUMOS?
Voi fetelor... nu sunteti geloasa cand iubitii vostrii danseaza cu altele?

Răspuns Câştigător
| drogh a răspuns:

De multe ori mi s-a întâmplat să nu-mi controlez gelozia. Sunt foarte absurdă uneori. Chiar şi într-un maxitaxi când îl văd că stă lângă o fată tânără, frumoasă mă apucă dar să ştiu că dansează cu altcineva?laughing Dar încerc să nu mă aprind la exterior chiar dacă în interiorul meu parcă flăcările mă pătrund. Mă calmez şi mă gândesc că niciodată nu ar putea să mă înlocuiască nimeni şi nu e genul de băiat care ar putea avea ochi pentru alta. Cam aşa ar trebui să faci şi tu ca să nu îl pierzi. Adică, toate stările de gelozie care le ai încearcă să le potoleşti în tine şi să nu iasă la iveală.

12 răspunsuri:
| forever4you a răspuns:

Sincer, da sunt geloasa asa in general, dar nu cand danseaza cu altele, era o petrecere era normal sa danseze cu toti de acolo. Controleaza-ti gelozia! Daca nu o poti face sa dispara tine-o in tine, nu ii spune lui ca puteti ajunge la o cearta asa din nimicuri.
Te pup.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
e normal sa fii geloasa atunci cand iubesti atat timp cat gelozia e constructiva... iar daca el ti-a demonstrat ca te iubeste, de ce nu ii lasi un pic de libertate?
e bine ca atunci cand mergi la petrecere sa va distrati chiar si daca asta inseamna sa dansati separat, sa nu crezi ca prima venita e si prima servita...gandeste ca el te iubeste si prin gelozia ta obsesiva ai putea sa il pierzi.iar daca il iubesti cu adevarat, lupta pentru el si nu te lasa condusa de gelozie si impulsuri.
O zi minunata sa aihappy

| Alexandru0007 a răspuns:

Ce sfat sa-ti dam mai daca spui ca ai incredere in el? un dans, e doar un dans...erai si tu acolo, ce mare chestie?

| wolder a răspuns:

Sa fi gelos inseamna sa iubestibig grin

| Azµre a răspuns:

Nu, e o prostie. Fiecare e liber să facă ce vrea în limita bunului simț!
Că a dansat cu o fată nu e sfârșitul lumii!

| Liliana1981 a răspuns:

De ce ar trebui sa fii geloasa cand tu esti cea care nu a mai avut chef sa danseze? Ar fi fost urat sa-l fortezi si pe el sa inceteze.

| Dariiiii a răspuns:

E cam normal sa fii geloasa, asta nseamna ca-ti pasa, dar daca el ti-a demostrat ca te iubeste si daca aveti o relatie destul de lunga, atunci ar trebui sa stai calma. Arata-i ca ai incredere in el.

| ginadr a răspuns:

Eu sunt geloasa...dar ma gandesc ca ma iubeste doar pe mine si imi trece incearca sa te gandesti ca a fost un simplu dans si ca nu merita sa te consumi pentru asta.

| Iulya04 a răspuns:

E normal sa fii geloasa. Poti sa vorbesti cu prietenul tau despre asta si sa ii spui ca te deranjeaza cand alte fete sunt in compania lui. Daca te iubeste sigur va intelege.

| maryusbv93 a răspuns:

Dar am si eu o intrebare dar fetele sa danseze cu alti baieti cand sunt cu pritenilor la o petrecere si sa nu te bage in seama toata noaptea baieti fetele nu se gandesc si la cuplu lor de viata sau numa unele fac asa?

| ranita a răspuns:

Eu zic ca nu a fost frumos din partea lui sa danseze cu alte fete ci ar fi trebuit sa danseze in gasca eventual cu prietenii lui nu cu fete....in timpul unui dans vezi si simti multe... vorbesc din perspectiva unui baiat asa ca daca o sa se repete faza mai vb vb cu el dar daca e prima uita si treci peste happy nu uita cu cat ii permiti mai multe cu atat o sa ai mai multe surprize

| Lucian_Alexandru_1990 a răspuns:

Un sentiment destul de normal spun eu. si eu simt la fel cateodata. incearca sa tii piept sentimentului si gandeste cu mintea limpede. daca t iubeste nu ai d c sa iti faci griji. o sa fie totul bine o sa vezi! bafta!big grin