| ubeskkkkk a întrebat:

Buna all.
Sper sa aveti rabdarea sa ma ascultati si pe mine.
De curand, acum 2 saptamana, am cun un baiat, el fiind cel varul celei mai bune pre a mea.
Cand l-am cun eu eram implicata intr-o alta relatzie virtuala, neintalninduma nikiodata cu respectivu.Ne cun p mes...In compania noului baiat m-am simtzit cum nu m-am simtzit cu nmn nikiodata.Ma facea sa uit de tot, de rusini, nu aveam nici un fel; de retinere, parca ne cun de cand lumea.Eu m-am desp de cel virtual si am ramas cu el, insa problema cea mai mare e ca el e stabilit in Spania si vine aici numaiin vacantze.
Aici ma prezentat fam lui, rude, unchi, matusi, bunici, veri...il cun si mama.Prietena mea cea mai buna spune ca e de nerecuynoscut de cand ma cun p me, inainte fiind cam fustangiu.
Fratele prietenei mele(cu care ma inteleg super)mi-a zis la fel, iar sora prietenului meu mi-a zis la fel, ca e frte schimbat.
Zilele astea m-a intrebat cum as reactiona daca el m-ar intreba daca vreau sa fac dragoste cu el, iar eu i-am zis ca nu stiu ca asta ar trebuie sa vina de la sine.
Acum in decembrie trebuie sa merg la el in Spania.
Acum nu stiu, eu am fost trekuta prin 2 deceptzii inainte de al cun pe el, una dupa alta... daca asa se va intampla si acum nu stiu ce ma fac...
Nuj eu simt ca ma iub da nu stiu imi e sa nu ma paraseasca...
Ori ma iub ori ma ast pana in decembrie doar sa ma culc cu el si apoi imi da cu flit.
Am vb cu el despre asta si mi-a zis ca nu ma va parasi ptru nimic in lume, ca sunt spekiala ptru el, ca se mandresrte la toata lumea cu me.
Aiki ne tineam de mana, ne sarutam...
Toata luma imi spune ca e schimbat dar nu stiu ce sa zic
Imi e teama
El nu ma presat deloc cu subiektu,, pat`` si mi-a zis ca el asteapta pana cand ma voi simti cu adv pregatita, dar daca merg in decembrie nu stiu poate ast si asta de la me
ajutati-ma cat mai repede cu rasp si sfaturile voastre.
Ms mult de tot
pup all

7 răspunsuri:
| Lost In Your Smoke™ a răspuns:

Hai ca-ti scriu pe fragmente=).
1.Si eu am o relatie la distanta chatterbox. Si nu renunt la el. Dar asta nu inseamna ca nu pot sa am. "amici" p-aici[la faza asta sunt reablushing]
Tu puteai sa-i ai pe aman2 daca nu te-ai intalnit cu tipu ` alahappy
2. Faza cu "nu te voi parasii niciodata " " esti speciala " bla bla sa n-o mai crezi in viata ta. Dupa 2 saptamani nu are cum sa fie adevarata:p.
3.Ma, nu-l cunosc personal pe tip, nu ai spus cati ani arethinking pana mea.nu stiu ce sa-ti zic.ai grija de tine in Spania si. nu lasa pe nimeni sa-si bata joc de tine.
papa:*

| vasiledumitru a răspuns:

El nu te iubeste cu adevarat, vrea doar sa faci sex cu sa vada daca esti buna.
Crezi ca daca inainte era fustangiu s-a schimbat dintr-o data, pac sa luminat, eu nu cred.
De fapt tot fustangiu e dar acum are alte gusturi.
Si ii crezi pe prietenii lui care zic ca s-a schimbat, normal ca il lauda ca is prietenii lui, is prieteni cu el nu cu tine.
Daca intr-adevar s-a schimbat atunci sa iti dovedeasca si sa nu faca sex cu tine, doar atunci va dovedi ca nu e fustangiu.

| mon@29 a răspuns:

Toate merg de la sine si nu te lasa usor influentata de spusele lui...ca esti speciala si deastea.fi cu 2 min mai desteapta ca el si mai smechera.pe cand vb ca spania.nu fi asa sigura ca te duci ca el ca sa o duci bine. sfatu meu.lasate purtata de val dar ca caphappy

| ☆♥spery♥☆ a răspuns:

Bună! Eu zic să-l „testezi", cum s-ar zice! Aștepți până relația voastră mai înaintează în timp și o faci când te simți pregătită! Dacă va aștepta până tu vei fi sigură că vrei să faci acest pas, e clar că nu are „scopuri". Dacă te va presa, nu trebuie să mai stai cu el. Lasă-l în pace, dacă asta vrea de la tine, nu te merită. Iar abia după două săptămâni să faceți dragoste... mi se pare prea devreme! Baftă!

| EmySweety a răspuns:

Salut! happy Sfatul meu este sa te calmezi si sa incerci sa nu te mai gandesti la posibilitatea ca el. te asteapta doar pentru acest lucru. Daca atata lume zice ca s-a schimbat poate chiar asa este, si poate chiar ai avut o influenta pozitiva asupra comportamentului sau.
Ai spus ca ti-a dovedit de mai multe ori ca te iubeste si mai ales ca este capabil sa te astepte pana cand o sa simti tu ca esti pregatita. Asta e Ok, parerea mea.

In final, cea care il cunoaste cel mai bine esti tu, nu noi. Deci oricate sfaturi ti-am da noi. tot tu il cunosti mai bine si tu esti cea care ii stie comportamentu, reactiile...
Sper ca te-am ajutat, macar putin. :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca are dreptate chiar poate ca te iubeste cu adevarat si o fei face atunci cand u vei simti mom dar nu trage de timp pentru ca ai ocazia de al pierde pentru ca ate simti bine ln compania altcuiva nu lnseamna a numai sa te saruti daca nu-i oferi cea ce trebuie e cam naspa si virginatatea nu cred ca mai este la moda ln ziua de astazi parerea mea. ionut

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai eu cred ca asa sunt toti baieti iti spun lucruri frumoase pana cand ajungi in patul lor si dupa acea... tu trebuie sa iei decizia finala ai grija pup:*:**::