| anonim_4396 a întrebat:

Buna alll.As vrea sa aud si opiniile voastre.De ce dragostea doare, daca doare este dragoste adevarata? Dragostea este sora cu suferinta... de ce trebuie sa suferi, daca iubesti...
Daca baiatul este indiferent si nepasator, se gandeste doar la sentimentele lui, dar dupa ii pare rau...si imi arata ca ma iubesti prin anumite fapte, care este problema lui? De ce se gandeste doar la el in anumite momente? Ii mai pasa de mine?sad
Nu stiu ce sa mai cred, vreau sa aud si parerile voastre.
Multumesc.

Răspuns Câştigător
| PinkNightmare a răspuns:

Baietii din pacate sunt mai egoisti decat noi, iar noi "suntem capabile sa ne sacrificam "mai usor ca ei.Mai sunt si exceptii desigur, eu una nu sustin deloc lucrul cu sacrificatul pentru. ca consider ca ele trebuie facute in mod egal(nu ca unii sa inghita tot). Despre cealalta parte cu "sora cu suferinta" : daca intr-o rel. exista dragoste din ambele parti este normal sa apara si suferinta(provocate de certuri etc.) deoarece asta inseamna ca tineti cu adevarat unul la altul. Daca nu v-ar interesa, atunci nu ati pune suflet si nu ati suferi.Ideea e ca ar trebui sa inevete sa isi si ceara scuze, nu numai sa compenseze prin fapte(si ar trebuie sa ii spui asta). Daca se comp cu durere in pl in cont atunci inseamna ca nu mai ii prea pasa.

4 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Ma refer de ce doare cand iubesti.(nu la sex) as vrea sa-mi raspunda persoana cu `materie cenusie`.

| Ecea a răspuns:

Pai daca dragostea doare, exista lubrifiant.

| SturmirCloudKeeper a răspuns:

Pentru ca iubirea este o reactie chimica care are scopul de a impinge omul sa se procreeze. Desigur, aici mai intra si instinctul de supravietuire.
Atunci cand iubesti creierul tau secreta niste substante care te fac sa te simti bine atunci cand persoana de care esti intragostita te satisface emotional si fizic. Cand se intrerupe toata treaba creierul nu mai secreta aceasta substanta care se poate compara cu un drog. Iubirea doare pentru ca esti in sevraj, cum s-ar zice.

| akta a răspuns:

Doare putin la inceput, dupa aceea nu mai doare.rolling on the floor