| babydol a întrebat:

am 1.62 si 48kg si prietenul meu imi zice ca sunt grasa si ca nu ma mai vede atragatoare.fosta prietena era f slaba. oare vrea sa fiu ca fosta prietena?

18 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cred ca are probleme cu ochii! Du-l la un consult!

| Vizitiul a răspuns:

Ti-a spus "la revedere", dar pe ocolite, a folosit un limbaj indirect! Nu are simtul raspunderii!
Nu mai cauta explicatii, lasa-l, cauta baieti care pretuiesc valorile morale!

| catthshshshs a răspuns:

Halal prieten iti este daca iti spune asa ceva! Eu in locul tau i-as da o replica de genul : "stii ceva, daca nu iti convine, cauta-ti una atragatoare!"
Si tu de ce accepti astfel de oameni in viata ta? Sigur va aparea si baiatul care o sa te gaseasca atragatoare asa cum esti tuwinking

| Sara2 a răspuns:

E nebun la cap? ar trebui sa ai 50 kg la inaltimea ta! ce vrea sa devi schelete ambulant?

| kaya a răspuns:

Draga fata esti foarte slaba nu te lua dupa toti idioti happy doar nu vrei sa ajungi rahitica

| julieta a răspuns:

Mda.de mine la 1. 66 si 47 kg ce mai zic? eu nu reusesc sa ma ingrasi deloc si tie iti zice sa slabesti.eu cred ca vrea sa fi exact ca fosta lui prietena

| RaluE a răspuns:

NO WAY! Daca a ajuns sa-ti spuna ca esti grasa inseamna ca nu te iubeste; daca te-ar iubi, te-ar accepta asa cum esti si nu ar incerca sa te schimbe. Un sfat destul de prietenesc... daca te mai streseaza cu 'esti grasa' lasa-l.
Mai tarziu tu vei suferi. Succes kiss!

| RaluE a răspuns:

Ooh, si inca ceva. La inaltimea ta ar trebui sa ai 52 kg (se scade 10 la fetele sub 18 ani iar la cele peste 18 ani se scade 7), deci esti foarte OK!

| vali_6207 a răspuns:

Pai la 162cm si 48kg nu esti grasa, parerea mea ca esti ok, ce ar vrea sa te ia vantu, sa zic lumea uiteo si pe stiks. las ca esti ok, problema e poate cum te imbraci, poate iti iei haine prea largi si care te arata mai grasutza, acum nu stiu dar zic si eu. Imbracate mai provocator sa vezi nici atunci nu il atragi?, poate ca nu te merita nu te-ai gandit.

| TheMihutz a răspuns:

Daca-ti zice grasa el cum e?

| LaCrImI sI nUmAi LaCrImI a răspuns:

1. 62 si 48 de kg esti foarte slaba eu de exemplu am 1. 68 si 64 de kg esti foarte foarte slaba daca la prietenu tau ii plac fete slabe atunci sa stea cu una slaba daca la un baiat ii place de tine ii place asa cum esti si te accepta cu toate defectele tale pe nici un baiat sa nu il lasi sa te schimbe

| anonim_7506 a răspuns:

La 1. 62 greutatea ideala ar fi de 52 kg deci esti destul de slaba iar daca prietenul tau ti-a zis ca esti grasa gandeste-te ca poate vrea sa puna punct relatiei voastre si asta a fost doar un motiv

| CuppiDoon a răspuns:

laughing eu am 13 ani si am 1. 47 si 55 kg si uh te crezi grasa?

Spune-i ca nu corpul conteaza ci sufletul.hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

El vrea sa scape de tine ca de grasa nici gand sa fi grasa, si vrea sa arunce vina pe tine ca sa nu se simta el vinovat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In acest caz inseamna ca ai un corp cu o musculatura foarte slaba care ar trebui intarita la o sala de fitness pentru a nu mai avea celulita.Sunt si persoane slabe cu celulitaIa, mod normal 48kg la 1, 62 nu sunt multe.Asta e singurul mod de a scapa de celulita, bafta.

| jane' a răspuns:

Inseamna ca nu e sanatos la cap. Esti foarte ok. Nu lasa niciun baiat sa te schimbe. Doar nu vrei sa ajungi anemica. Poate ii e dor de fosta lui prietena si incearca "sa te modeleze" dupa propriile lui preferinte. Nu cred ca merita sa te schimbi pentru cineva ce te critica doar ca sa-i fii pe plac.

| ROSALIEX3 a răspuns:

Esti normala...la inaltimea ta.Verisoara mea are 1. 59 si are 45 kg...asa ca el ar trebui sa te accepte asa cum esti daca tine la tine cu adevarat

| Ionut_Luca_1993 a răspuns:

Prietenasul tau isi cam bate joc de tine