| anonim_4396 a întrebat:

am 14 ani si imi place de un baiat tot de varsta mea, dar el o place pe prietena mea, care i-a spus ca nu mai are prieten, ea inca avand, si baiatului de care-mi place, cred ca inca o simpatizeaza pe prietena mea, dar nici ea nu-i zice ca are prieten. Si nu stiu cum sa procedez, adica e prietena mea, si nu pot sa ii spun ca-s geloasa, chiar daca uneori sunt putin, pentru ca stie ca-l plac. Ieri a rezemat-o de o masina, si a sarutat-o, si eu vorbeam la telefon, iar dupa aia cand mi-a zis m-a pufnit un ras din ala, dar in adancul sufletului ma durea. Dar faza e ca el m-a pupat oarecum intr-o seara pe buze, ca voiam sa il pup pe obraz, si s-a intors intentionat, si a cazut pe buze, da recunosc ca mi-a placut. Dar a facut si cu ea in aceeasi seara, acelasi lucru de 2 ori, uneori ma gandesc ca ii place de amandoua, si de prietena mea mai mult, ca dupa ce merge ea in casa, vine si ma ia dupa gat...etc. Si acum nu stiu ce sa fac? Merita sa ii zic ca imi place de el sau nu? Asta avand in vedere ca ne vedem doar in vacante la bunici? Si cu prietena mea se vede la fel. Dar nu stiu cum sa fac, ca sa nu supar pe nimeni, mai e si mama, care imi spune, ca inca nu am nevoie de prieten, dar ma gandesc ca daca ii zic ca-l plac si el imi zice ca si el ma place, si ma intreaba daca vreau sa fim impreuna ii spun Come on...suna asa de penibil, adica la varsta asta sunt vazuta...totusi,se mira ca nu am avut nici un prieten, si ca nu m-am sarutat niciodata, ca si o fata "prea" cuminte...

8 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, te inteleg perfect, k si eu mai demult pe la vreo 13 ani mi-a placut de un baiat, el se dadea si la mine si la prietena mea... dar sti ce cred? k el face asa ori ca stie ca il placi si vrea sa iti faca in ciuda oarecum, ori nu ii place de niciuna si vrea doar sa impresioneze sa va faca sperante false, mai bine lasa-l sa faca ce vrea...happy

| AlinutzaRouz a răspuns:

Nu stiu cum sa-ti spun, dar am cam aceeasi problema, exceptand faptul ca baiatul pe carel plac are ochi numai pentru prietena mea ( pe care n-a vazut-o numai pe mess) si de cand a vazut-o pe mine nu ma mai observa nici ca pe o simpla prietena apai sa-i placa de mine. habar nu am ce sa fac, dar faza e ca ea isi bate joc de el cu nesimtire siel o crede pe cuvant. Eu nu pot sa-i spun adevarul pentru ca ar fi prnibil in primul rand si m-ar crede geloasa in al doilea rand ( oricum crede ca il plac) Si ei nici nu au vreo sansa sa se intalneasca decat cu ajutorul meu. Nu stiu ce sa-ti spun nici eu nu am gasit o rezolvare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu. E un sentiment trecator. Daca el o place pe prietena ta, atunci lasa-i sa fie fericiti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Draga prietena, ai demnitate? Daca da, pastreaz-o! Esti doar o fata normala, care isi vede de treaba ei. E plina lumea de baieti. Nu crezi ca e mai bine sa astepti si sa fi sigura ca baiatul pe care il placi chiar merita dragostea ta. Nu te grabi!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Asa mi-a spus ca arat bine...si a mai incercat sa ma pupe pe gura, dar nu l-am lasat, adica ori tot ori nimic. Mi s-a parut gelos intr-o seara. Noi acolo avem un fel de gasca, stam mai multi seara, si eu sunt acolo singura fata, exceptand ca mai vine una ce e cu un an mai mare, uneori seara pe acolo. Unuia din gasca ii place de mine, are 16 ani, insa eu nu-l plac, sau cel putin asta cred. Si se tot da la mine...ma ia in brate, ma pupa pe obraz, o data m-a luat de obraji cu mainile, si m-a pupat pe buze, iar apoi si-a luat cateva palme, pentru gest. Tot imi spune ca-s frumoasa, ca am ochi frumosi... aveam piciorul scrantit si el avea gatul intr-o parte, ca nu stiu ce facuse la fotbal, si a zis ca ne potrivim, ma ia de mana, se joaca cu parul meu, doar ca eu nu ma simt bine si in largul meu, ca nu-l plac, si incerc sa-l resping, dar cam la limita, in asa fel incat sa nu se supere pe mine. Si intr-o seara mi-a zis ca ma place...etc,si i-a zis celui de care-mi place, sa se dea de langa mine, ca vrea sa stea el langa mine, ma rog, s-a dat, dar statea cu mainile rezemate de spatarul bancii, langa umerii mei, si cu capul deasupra mea. Cum se ridica cel de 16 ani, se punea el. Dar tot nu stiu cum sa procedez. Faza cea mai nasoala este ca ne vedem doar la bunici, in vacante. El a mai avut o mica relatie cu prietena mea, acum vreo 2 ani, dar ea i-a zis ca a fost o consolare(caci ii murise fratele) si au fost cativa pupici pe buze...si a mai fost o faza...ca dupa ce m-a pupat pe buze, eu am zis ca woaw, in vacanta asta s-a intamplat de 2 ori in 2 saptamani, si mergeam inaintea lui, si m-a luat de brat, m-a tras, si m-a intrebat cine m-a mai pupat, si nu i-am zis. Aici apare si colegul lui, care ma place, dar pe care la fel, nu-l plac.
Intr-o dimineata am iesit la alergat, eu, prietena mea, el, si colegul lui. La un moment dat, am ramas in spate, si el cu prietena mea au luat-o inainte si el o tinea de mana, si alergau asa. Colegul lui a vrut sa ma ia de mana si i-am zis sa ma lase in pace, si am luat-o si eu inainte. Apoi, in aceeasi dimineata, am coborat pe un fel de deal, si cel pe care-l plac era inainte, singur, am luat-o si eu dupa el, l-am ajuns, si apoi m-a luat si pe mine de mana... Si mai tarziu, cand erau el si colegul lui singuri, i-a zis ca de ce nu se baga cu mine? si asa nu stiu ce vorbea...prietena mea statea la el in poala, ca nu mai era loc pe banca, dupa ce a pupat-o pe buze, m-a intrebat printe cuvinte daca vreau sa fiu cu el. Si i-am zis "nu"... pentru ca asta cred ca era cel mai corect, voi nu credeti?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna sunt maria si am 14 ani si mie mi sa antamplat la fel baiatul care al plac o place pe prietena mea si nu stiu ce sa fac ca cateodata imi vine sa o trag de par dar nu vreau sa imi pierd prietena pentru un baiat asa ca ai face bine sa alegi pana nu va fi prea tarziu si sa-ti pierzi si prietena

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Vreau sa imi sui daca aun baiat te in treaba daca vrei sa dai mina cu el si iti spune daca poti sa il duci pana acasa ma place?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca filtreaza cu amandoua nu merita. din ce spui tu acolo ca filtreaza mai mult cu ea mai bine nu te baga daca ii place si ei de el o prietenie dureaza o viata dar o elatie mai mult 3 luni nae sanse sa fie ca la inceputwinking. credeam asa am facut si eu si mi-am piersut prietena crying(((((