| Biancayoodd a întrebat:

Bună,am 16 ani si m-am îndrăgostit de un băiat,de când il vad prin liceu toată ziua parcă ma topesc,transpir si îmi bate inima foarte tare,câteodată lucram la aceeași masă,dar eu nu aud nimic,nu stiu ce e cu mine,devin foarte ciudata de cate ori este in fața mea,încearcă sa vorbească cu mine dar e foarte timid,eu rămân pierduta si nici macar nu il ascult. Sa ii spun ca il iubesc? Asta e,îmi e frica sa nu-l pierd, mai bine sa rămânem prieteni decât nimic, il ador.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca nici macar il asculti ce chef sa aiba sa discute cu tine poate te place daca te pierzi fata in fata incerca online si online te pierzi? nu trebuie sa-i spui te plac ca il supui unor respsabilitati gen asta vrea o relatie cum noua nu ne plac resposabilitatile o sa fuga de tine, trebuie sa vorbesti cu el daca place o fata pe cine place, ce crede despre tine etc

| Emilian65 a răspuns:

Cred ca este buna alegerea de a ramane prieteni pana va cunoasteti mai bine.

| Otto2014 a răspuns:

Da,te duci frumos la el si ii spui, nu e greu...

| Credor a răspuns:

Fata draga daca baiatul incearca sa comunice dar e timid nu are curaj sa iti zica ceva si incearca macar inseamna ca te place doar ca e rusinos si nu poate sa iti spuna. Cheama-l si tu pe afara sa va plimbati, sa povestiti, nu ai frica, nu o sa il pierzi si chiar daca nu iese nimic o sa ramaneti prieteni. Zi-i tu daca el e timid si nu poate sa o faca, stii am fost si eu timid, am asteptat 2 ani sa-i pot spune fetei uite eu te iubesc si asta-i viata, asa s-a intamplat, a iesit ceva, am avut o relatie si mi-a zis de ce nu ai zis mai devreme pentru ca simteam si eu la fel, dar am crezut ca o sa ma respingi, dar din pacate nu ne-a tinut mult. Parintii ei nu ma placeau si au interzis sa ne intalnim. vezi asta inseamna sa fii mafiot crying(((((((((

| Broyalty a răspuns:

Este clar ca iti place enorm de acest baiat, dar incearca sa nu faci confuzii intre sentimentul de iubire si sentimentul de placere. Daca crezi ca poti sa preiei initiativa, atunci fa-o! Dar nu incerca sa te arunci in fata lui cu texte de genul,, te iubesc,,.Din cele spuse de tine, nu prea in cunosti mai deloc si exista riscul ca dupa ce i te confesezi sa nu iti mai placa de el... Tocmai din acest motiv iti recomand sa tratezi aceasta situatie incetul cu incetul si cu rabdare, incearca sa socializezi mai mult cu el si incearca sa bati mici apropouri prin care sa ii arati ca iti place de el