| andreutza_5786 a întrebat:

am 17 ani si am facut-o cu prietenul meu. e prima data cand a lasat in mine dar m-am spalat bine acolo. mi-e frica ca nu o sa-mi vina ciclul. voi ce credeti? o sa-mi vina?

Răspuns Câştigător
| andreea_3181 a răspuns:

Se poate sa ti vina cm dar sunt mici sanse.cm iti poate veni si peste sarcina pana la 5 luni de sarcina. e foarte probabil sa fi deja insarcinata. dar nu este nici sigur.asta depinde de zilele tale de ovulatie. 10 zile inainte si 10 dupa cm nu poti ramane insarcinata dar nici nu e sigur. cel mai bine este sa ti iei pastila de a doua zi nu costa numai 56. 00 de lei dar nu in mai putin de 48 de ore atunci e cel mai sigur ca nu poti sa ramai insarcinata nu dupa 72 de ore. daca trec 72 de ore e posibil ca pastila sa nu si mai faca efectul.eu am uat recomandatata de medicul ginecolog dar nu au trecut numai 12 ore si am pierdut asa zisa sarcina.asa ca daca au trecut mai mult de 48 de ore nu mai are rost sa ti iei pastila de a doua zi.pa sper sa fi bine

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Spalatul nu scade riscul de sarcina. Riscul depinde doar de perioada ciclului menstrual in care a avut loc contactul sexual. daca nu iti va veni menstruatia, inseamna ca veti avea un copil. N-are rost sa-ti mai fie frica acum, e tarziu. Gandul asta isi avea locul doar inainte de contactul sexual.

| George1510 a răspuns:

Pai degeaba ai spalat exemplar zona genitala daca el a ejaculat in tine... Daca prezervativul lipsea cu desavarsire atunci chiar este o problema... si apropo problema mare este ca poti fi insarcinata nu ca nu iti va mai veni menstruatia (desi lucrurile se leaga) mult succes totusi :*

| Zazu a răspuns:

Andreutza, ce nota ai la anatonie? Daca mama ta a fost incapabila sa te invete lucruri care sunt obligatorii la varsta ta, macar la scoala ti-au aratat ceva in cartea de anatomie! Trebuia sa iti fie frica inainte, nu dupa.Mai ai 2 zile, adica 72 de ore din momentul actului sexual, ca sa iti poti cumpara pastila de a doua zi, nu sta pe tine, mergi la farmacie!

| RUMBURAK a răspuns:

Daca ai noroc. dar daca scapi de data asta protejeaza-te de o sarcina nedorita.

Răspuns utilizator avertizat
| Lilik a răspuns:

Postinor!

| muzicaparty a răspuns:

Bine ti a facut...saturate acum laughing) sa ma chmeati la botez... sper sa il cheme marius:Xca p mine laughing

| Mr.Sex a răspuns:

Inainte de prezervative cum crezi ca era?

| usernamemada a răspuns:

Eu zic sa folosesti prezervativul data viitoare (daca scapi din asta) big grin

| Ana_6561 a răspuns:

Ai facut cea mai mare prostie ca te-ai spalat ca apa poate sa impinga sperma si is mai multe shanse sa ramai gravida. Cel mai bine ii sa iti iei pastila.Mai ai timp, isi face efectu daca nu ai depasit 72 de ore de la actu sexual.Succes!happy

| Maria_8560 a răspuns:

Parea mai logic daca intrebai daca exista posibilitatea de a ramane gravida.Iti zic eu ca da! Dar tu te vaiti de ciclu?!laughingIti place sa stai cu tamponu' ala timp de 3-4 zile? sau in fine...cat te tine

| andreutza_5786 explică:

Uitasem sa mentionez ca nu ieri am facut-o ci acum vreo 2-3 saptamani...deci faza cu pastila de a 2-a zi nu mai poate sa intervina...

| andreutza_5786 explică:

Mia venitbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Degeaba ai spalat organul genital...happydar poate dumnezeu te ajuta sa nu iti vina ciclulhappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa iti faci cat de repede poti un test de sarcina si sa te rogi sa nu fii insarcinata. Mult noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai sanse mici
tia virito chiar?