| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si sunt virgina.Acum o saptamana m-am,, jucat,, cu prietenul meu.Ne-am masturbat reciproc iar dupa ce a ejaculat am mers si ne-am spalat pe urma am mai continuat.Intrebarea mea este:Oare pot fi insarcinata din cauza acelui lichid transparent in care exista spermatozoizi? El a introdus putin degetul si poate avea pe degetcrying. Eram in a6a zi a ciclului menstrual si in acea luna era regulat adica 28 de zile.Credeti ca s-ar putea sa am eu acest ghinion?cryingSunt foarte stresata.M-au durut ovarele din a2a zi si ma ustura la urinare si am fost la medic unde am aflat ca am infectie. Ajutati`ma va tog cu un sfat ceva.mi-am luat test de sarcina pe care scrie ca trebuie facut dupa 10 zile.E devreme?

Răspuns Câştigător
| DDoctorita a răspuns:

Imi permit sa zic ca NU esti insarcinata!
Atata timp cat nu s-a produs actul sexual, exista sanse minime, aproape imposibile de sarcina.
Sa ramai insarcinata nu e atat de usor pe cat crezi... E un proces destul de complicat cu destul de multe bariere naturale care opresc multi spermatozoizi in a ajung la ovul.
Stai linistita! =)

| Ale_8152 a răspuns (pentru DDoctorita):

Am facut testul de sarcina care a iesit negativ.Desi scria ca trebuie facut la 10 zile ma gandesc ca poate e devreme, o sa mai fac unul peste o saptamana pentru ca tot nu sunt sigura

39 răspunsuri:
| Jony123 a răspuns:

Pff eu iti dau un raspuns serios dar vreau si eu funda.hee hee decci ai sanse mari de a ramane insarcinata, asta pentru ca nu va ganditi deloc nici tu nici el, sincer prietenul tau e tare prost, fara suparare, dar ce sa le ceri, asa sun majoritatea, nu se gandesc, dar lasi pe ei, tu dc drk nu te-ai gandit la asta? daca v-ati jucat dc nu te-ai si protejat? un prezervativ acolo. chiar si la masturbare, acum stai stresata, daca te protejai nu mai erai stresata acum.
Ai sanse cam 60% sa ramai insarcinata, iar infectia este ca prietenul tau e asa disperat incat a bagat mainile si tea frecat acolo ca un disperat, crezand ca vaginul tau e penisul lui sal frece pana iesi sange... Fa un test de sarcina, si inca unul, vreo 3 dar de la producatori diferiti, si da, dupa 10 zzile... Sper ca mai inteles si data viitoare sa te protejezi ca sa nu iti mai faci acum grijile pe care le ai tu acum, vai de capul vostru, nu va ganditi deloc.
Sper ca team ajuat. Funda? Plzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

| DDoctorita a răspuns (pentru Jony123):

Vrei sa zici ca acesta e un raspuns serios?
Esti medic ginecolog sa iti permiti sa zici ca are 60% sanse sa fie insarcinata? Pardon? Medicii nu fac chesti de genu, in a presupune lucruri pe gen matematica!
In primul rand, un test de sarcina se poate face dupa 7 zile, daca esti insarcinata iese clar! Se zice 10 zile pentru a avea destula hormona in urina si a avea un rezultat sigur! Nu e nevoie sa faca 3 teste! Cu unul facut bine si in momentul adecvat e destul!

Mi'am permis sa te contrazic pentru ca multe chestii din ce ai zis sunt total aberante si lipsite de cunostiinta! Sper sa nu ai 3 ani si sa nu incepi cu injuraturi. =)

| Ale_8152 a răspuns (pentru DDoctorita):

Crezi ca este sigur daca am facut acel test care a iesit negativ?

| Jony123 a răspuns (pentru DDoctorita):

Si daca face trei ce are? Nu vezi ca fata nici dupa unul nu este sigura? Si daca pe cutie scrie 10 zile? Si ce ma rog este eronat? Ca nu s-a protejat? daca isi punea ala un prezervativ pe penis murea? Ca prietenul ei este cam prost? pai asa este ca nu se gandeste la iubita lui ca apoi va sta stresata, el face laba si gata, scuze de expresie dar mai enervat putin, ce e eroant? ca am zis 60% e posibil? da, nu este exact procentajul dar eu am zis in mare, ca sa isi faca o idee, medicii nu fac presupuneri pentru ca ei iti zic exact dar eu am zis un procentaj ca sa isi faca ea o idee, unele fete sunt asa fertile incat pot ramane doar de la lichidul seminal. Daca tu ai alta parere bine, nu am nimic inpotriva dar nu ma contrazice asa direct, ce am zis eu e bine, ca tu ai zis 7 zile si eu 10, daca pe ambalaj scrie 10 zile inseamna ca asa e recomandat, da se poate ace si la 7 zile dar rata de probabilitate ca sa dea raspuns gresit e mai mare, dc sa faca 3 si nu unul si bun? pentru ca am vazut cazuri in care primul a dat pozitiv, al doilea negativ si tot asa; Ca sa fie sigura

| Ale_8152 a răspuns (pentru Jony123):

Ok recunosc ca am gresit si platesc pentru asta.Sti omul de obicei nusi prea da seama de unele greseli pana nu da cu capulsad.

| maooops a răspuns (pentru Jony123):

Sunt curios de unde ai ajuns la concluzia ca sunt 60% sansa sa fie insarcinata? Uimeste-ma!

| DDoctorita a răspuns (pentru Ale_8152):

Nu stiu! Daca imi zici la cat timp ai facut testul, tias putea da o parere!
Daca l-ai facut inainte de 7/10 zile cu siguranta testul nu a avut un rezultat bun. Daca l-ai facut intre sau dupa 7/10 zile, este destula hormona in urina ca sa iasa un test positiv! Daca tia iesit negativ inseamna ca nu esti insarcinata! =)
Oricum, iti repet, sa ramai insarcinata nu e atat de usor pe cat se crede! Dupa cum am citit intr-un comentariu de pe aici si din cunostiintele mele, intre ejaculare milioane de spermatozoizi iar numai 500 ajung la locul fecundarii! Avand in evdere ca prietenul tau nu a ejaculat in tine, sansele tale sunt total minore in a se produce fecundarea!
Mersii pentru funda! =)

| sergiu_6946 a răspuns:

Respira adanc si fii pregatita pentru. sarcina!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Stai LINIŞTITĂ că nu eşti însărcinată!

| DarkBlood32 a răspuns:

10% sunt sanse de a ramane insarcinata. Daca vrei fa avort, eu iti recomand sa nu faci asta. Dar nu prea cred ca ai ramas insarcinata.

| BLeur a răspuns:

Da.păi bravo, eşti deşteaptă..asta e dacă nu te protejezi.rolling eyes

| CandyHearts a răspuns:

Cred ca raspunsul meu e cu mare intarzierehee hee dar nu conteaza... bineinteles ca ai gresit si tu putin, dar nu ai cum sa fi insarcinata, 100 % nu, findca degetul nu e destul de mare incat sa rupa himenul (cat are degetul? 20 de cm? doar nu o fi mutant), iar daca himenul nu e rupt spermatozoizii saracii nu au cum sa treaca dincolo de himen(oricat de smecheri ar fi ei laughing ) asa ca stai linistita, bineinteles ca ai facut o infectie, daca iubitul tau isi baga degetul murdar pe unde nu trebuie, nu zic ca e murdar el ci vreau sa zic ca sub unghie sunt cele mai multe bacterii de pe corpul uman, asa ca daca va mai "jucati" faceti un dus inainte si nu-l mai lasa sa ejaculeze pe unde nu trebuie big grin

| LostInBubble a răspuns:

Mai fata, de ce te mai joci cu el daca stii ca dupa "joaca" voastra incepi sa plangi de frica. Nu ai de unde sa stii ce a avut pe deget.

| Azµre a răspuns (pentru LostInBubble):

rolling on the floor) Face un copil... o să fii nașă îți zic eu... Te recomand pentru botez big grin

| LostInBubble a răspuns (pentru Azµre):

Bineinteles! La toti nou-nascutii! smug

| Ale_8152 a răspuns (pentru Azµre):

Daca nu vrei sa ma ajuti mai bine abtine-te de la comentarii aiurea.Multumesc

| LikeACandyxD a răspuns:

Felicitari! O sa ai un copilas!

| DaniAdrian a răspuns:

Ba degeaba aveti 17 ani ma daca voi sunteti cu mintea in colturi, lasati naibii sexu asta ca voi faceti copii de la 14-16 ani nu vedeti ce faceti din voi? In loc sa va plimbati prin oras, parc, sa vizionati cu prietenii un film, sa calatoriti, sa mergeti la mare, voua va arde de sex, macar daca ati cum sa faceti dar nici asta nu stiti, vai da viata voastra ma.

| BarBateLuL a răspuns:

Eu zic ca daca avea pe deget asa zisul,, lichid'', si ti l-a bagat, da chiar esti insarcinata.

| Ale_8152 a răspuns (pentru BarBateLuL):

Chiar si daca nu am himenul rupt?

| maooops a răspuns:

In primul rand Ai fost virgina! nu mai esti!

| popm3 a răspuns:

Putin probabil sa fi insarcinata, mai ales ca era in timpul ciclului cand nu produci ovul...e doar o infectie, n-ai de ce sa iti faci griji.Totusi nu mai poti spune ca esti virgina, dupe ce te-ai masturbat.
Iti recomand, foloseste tot timpul protectie sau macar pastile daca nu iti place cu prezervative...

| aanny a răspuns:

Nu vreau sa fiu rea dar imi spui si mie te rog cine dracu te-a fortat, obligat amenintat cu omoru sa te "joci" cu prietenuto?:-W nu puteai sa stai locului? pentru voi totu e o joaca exista 10000000000 de moduri in care sa te distrezi cu iubitu fara sa ai consecinte pe urma si care nu implica nimic de tip sexual. vrei sa-ti distrugi viata? habar n-ai cate boli poti lua la fel ca infectia se poate agrava sa ajungi la sida! si pe deasupra si grija de sarcina! uite cu ce-ti manci tu gandurile:oare sunt insarcinata? oare imi va trece infectia? ......pff eu sunt doar cu un an mai mica decat tine si sa stii ca imi iubesc viata.Ma distrez tot timpul, am si un posibil prieten ne distram mergem la film, ies cu gasca ne distram
dc sa-ti strici viata pentru o placere tampita si prosteasca? poate baiatu respectiv te va parasi, poate din cauza a ceea ce ai facut vei avea urmari cum ar fi fertilitatea.Iti place cum te simti acum? te simti bine cu grijile astea? pfff sti, este o vorba care imi place "cum iti asterni asa si dormi"

| Ale_8152 a răspuns (pentru aanny):

Nu e nevoie sa ma judeci pentru ca imi dau seama ca am gresit.Eu am cerut pareri iar daca nu sti sa`mi dai sfaturi sau informatii mai bine abtine`te

| aanny a răspuns (pentru Ale_8152):

Vezi! mi-e mila de tine fiindca prostia doare iar atunci cand mi-e mila de cineva reactionez dur.n-am vrut sa te supar.ce-ti spun eu e sa faci testul dupa 10 zile si in cazul in care esti insarcinata sa nu faci prostia sa iei pastile sau sa faci avort ca si mai rau faci pastreaza copilul si dupa ce'l nasti il poti da la adoptie daca nu-l vrei

| Ale_8152 a răspuns (pentru aanny):

Am facut testul dupa cele 10 zile si a iesit negativ. Nu am nevoie de mila nimanui, am cerut pareri si nu e nevoie sa ma critici tu sau altcineva pentru ca imi asum greseala.

| paulanagy a răspuns:

Eu spun ca da totul coincide si e posibil sa fii insarcinata! 80 la suta sanse sunt pozitive trebuia sa te gandesti la asta mai devreme imi pare rau pentru tine!

| TanyaBeSt a răspuns:

Bafta,vei fii cu burta mare...sad

| Ale_8152 a răspuns (pentru TanyaBeSt):

Va rog mult sa-mi dati un sfat serios pentru ca eu chiar sunt stresata

| TanyaBeSt a răspuns:

Pai,ar trebui sa discuti cu parinti
in cazuri de genu, in ei poti avea cea mai mare incredere
te pot sprijini, chiar daca la inceput te cearta un pic, adica in viata, toti facem greseli
si....credema parintii te pot ajuta mai bine de cat noi(niste straini)

| ombladon93 a răspuns:

Iti meriti soarta!

| Ale_8152 a răspuns:

Va rog frumos sa fiti seriosi! Eu chiar sunt stresata

| cristian_8123 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata... daca a ramas putin pe degetul lui e imposibil deoarece au fost omoratii din cauza frecarii in interiorul vaginului tau si ca sa ramai insarcinata spermatozoizi trebuie sa calatoreasca iar langa ovul doar unul intra....la o sarcina obisnuita miliarde de spermatozoizi parcurg drumul dar si atunci sunt sanse de 50% ca o pers. sa ramana insarcinata. Deci stai linistita.

| vassy024 a răspuns:

Sa ma chemi nas la botez laughing

| cristinasiasamaideparte a răspuns:

Mai mai, dar ce va mai place sa va dati cu parerea cand stiti prea putine happy Inainte sa scrieti prostii si sa induceti fata in eroare, mai bine verificati sa vedeti daca e sau nu adevarat ceea ce spuneti. Ma rog, acum nu mai conteaza cine ce a facut si de ce, ideea e urmatoarea: testele de sarcina nu sunt sigure. Cel mai bine ar fi sa te duci la medic sa faci un test de sange, asa vei stii sigur daca esti insarcinata sau nu happy Si ai grija pe viitor, se poate sa ramai insarcinata si de la lichidul seminal, caci si acesta contine spermatozoizi. E adevarat ca sansele de a ramane gravida sunt mai mici asa, dar tot exista.