| Alexandru_Paul_1994_5ple a întrebat:

daca nu am ejaculat in prezervativ mi-am facut masturbat dupa aceea avand pe penis putina sperma si m-am spalat pe maini cu apa si sapun cam 5-6 secunde si i am introdus degetul in vagin, poate avea ceva? Spuneti-mi va rog!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In situatia descrisa in mod logic nu se poate produce o sarcina fiindca prin spalarea mainilor cu apa si sapun se presupune cas-a realizat in mod sigur indepartarea spermei in totalitate. Dar ceea ce ar trebui sa fie cea mai importanta intrebare de-a ta si te intereseze intotdeauna in primul rand ar fi aceea de a sti daca fata in acel moment este in perioada fertila a ciclului menstrual fiindca doar in acel caz se poate forma o eventuala sarcina. In cazul in care sexul/joaca se produce in zilele situate in afara perioadei fertile, NU poate exista posibilitatea reala de a se produce o sarcina nici in cazul incare sperma ajunge in vagin. Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da.
Dar nu neapărat acel „ceva" la care te gândești tu. Sau ea.

| Emilian65 a răspuns:

Nu se poate intampla nimic deosebit.

| vocea a răspuns:

Este imposibil sa ramana gravida, stai calm.

| danutzu96 a răspuns:

Din cate stiu eu din mecanismul de curatare a sapunului, sansele tind catre 0.

| DanFunie a răspuns:

Sigur nu e insarcinata...

| MaryLoveMyLife a răspuns:

Raspunsul e simpu, imposibilwinking

| suntetiprosti a răspuns:

Zic sa asteptati barza cu o petrecere surpriza