| anonim_4396 a întrebat:

am 17 ani si sunt virgina.Acum o saptamana m-am,, jucat,, cu prietenul meu.Ne-am masturbat reciproc iar dupa ce a ejaculat am mers si ne-am spalat pe urma am mai continuat.Intrebarea mea este:Oare pot fi insarcinata din cauza acelui lichid transparent in care exista spermatozoizi? El a introdus putin degetul si poate avea pe degetcrying. Eram in a6a zi a ciclului menstrual si in acea luna era regulat adica 28 de zile.Credeti ca s-ar putea sa am eu acest ghinion?cryingSunt foarte stresata.M-au durut ovarele din a2a zi si ma ustura la urinare si am fost la medic unde am aflat ca am infectie si sunt foarte balonata si am arsuri iar uneori imi este rau. Ajutati`ma va tog cu un sfat ceva.mi-am luat test de sarcina pe care scrie ca trebuie facut dupa 10 zile.E devreme?

Răspuns Câştigător
| Nifra a răspuns:

Daca erai in timpul menstruatiei nu ai cum sa ramai insarcinatawinking iar infectia o ai din pricina degetului, asta in cazul in care nu ti la mai introdus pana acum happy Mai asteapta si fa-ti si testul de sarcina ca sa scapi de orice dubiu. Bafta!

| Ale_8152 a răspuns (pentru Nifra):

Dupa cum am zis primul test a iesit negativ.Eram pe sfarsitul menstruatiei mai exact si am tot citit ca nu la toate fetele e la fel ca dupa menstruatie cateva zile nu e risc de sarcina si pe langa asta spermatozoizii traiesc pana la 5 zile in corpsad

| Ale_8152 a răspuns (pentru Nifra):

Dupa cum am zis am facut testul dupa 10 zile si a iesit negativ.Eram de fapt la sfarsitul menstruatiei dar totusi nu eram in perioada fertila nu? Din ce am citit am inteles ca spermatozoizii traiesc pana la 5 zile in corpsad

| Nifra a răspuns (pentru Ale_8152):

Nu cred ca erai in perioada fertila. Ma dar el nu a ejaculat in tine din cate spui nu?

| Ale_8152 a răspuns (pentru Nifra):

Nu a ejaculat in mine pentru ca nu a existat penetrare.

| Nifra a răspuns (pentru Ale_8152):

Atunci stai linistita NU ai ramas insarcinata. Cum a spus si cineva de mai sus, este destul de greu sa ramai gravidawinking Si in legatura cu infectia stai calma o s atreaca si aia, dar de acum incolo fii mai precauta happy

| Ale_8152 a răspuns (pentru Nifra):

Cu siguranta o sa fiue! Multumesc mult pentru seriozitate si sfat.

| Nifra a răspuns (pentru Ale_8152):

Nu ai pentru ce tongue

9 răspunsuri:
| Neculaescu_George_1998 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. Dar trebuie sa stiu varsta prietenului tau ca sa imi dau seama. Dar daca este de o varsta cu tine sau poate mai mare s-ar putea, dar cred ca poate doar te-ai iritat de te ustura la urinat. Fa testul de sarcina si daca esti insarcinata ai doua variante > le spui parintilor si pastrezi sarcina sau faci avort sad

| Ale_8152 a răspuns (pentru Neculaescu_George_1998):

El este mai mare cu 8 zile decat mine.Am facut testul de sarcina in a10a zi, a iesit negativ.Eu tot nu sunt sigura si sunt asa stresata. Poti sa ma critici dar crede-ma ca eu nu vroiam sa se ajunga la asa ceva dar sti omul pana nu da cu capul de probleme nu da atentie micilor detalii