| alexandra_9818 a întrebat:

Am 18 ani si am o mica nelamurire prietenul meu a fost singurul baiat din viata mea sexuala.Cand facem sex si trag cu privirea la peninsul lui mi se pare ca duce intr-o parte.mai precis nu este dreapta. Oare asa arata un penins...Eu pana acum nu am avut orgasm oare care ii cauza?/

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Unele penisuri sunt curbate spre stanga sau spre dreapta, din nastere, altele in sus, sau in jos!, si nu sunt obligatoriu responsabile de neajungerea fetei la orgasm, mai ales la18 ani! Depinde de cat timp o faceti, de cat de mult tineti unul la celalalt (adica nu e totuna doar sa accepti sa faci sex- sau sa si doresti!, pentru ca tii cu adevarat la celalalt!) de cat de multe stie, face, adica te mangaie, te saruta, inainte (==>> preludiuul! care e responsabil de lubrifierea si pregatirea vaginului de a fi penetrat!) si implicit, de gradul tau de relaxare!, necesar pentru a te detasa si a te putea simti bine! Apoi, orgasmul nu este "obligatoriu'!, mai ales la inceput, ci se invata cu timpul, si, mai ales, nu trebuie "vanat", adica atins cu orice pret! Conteaza mult mai mult trairea senzatiilor si a bucuriei de a fi cu cel drag, sarutata, mangaiata, si atunci, cu cat detasarea si relaxarea vor fi mai mari, are sansa sa apara si orgasmul! Oamenii sunt foarte diferiti! - nu te lua eventual, dupa ce ti s-a povestit de catre alte fete! - experientele pot semana, dar nu pot fi identice! si cu atat mai putin senzatiile si sentimentele! Roaga-l sa te mangaie mai mult, fara graba, incearca sa bei si un pahar de vin rosu, si mare atentie si la igiena mainilor, (sa va spalati pe maini obligatoriu inainte!) iar manichiura sa fie impecabila! scurta si curata! Sper ca folositi si prezervativ! Daca nu, este un motiv in plus de stress, care impiedica aparitia orgasmului! Success!

10 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu toti barbatii au pensiul usor curbat, dar unii il au si e normal.
Eu cred ca nu ai orgasm fiindca iti impui singura tot felul de inhibitii si tabuuri? De ce tragi cu privirea la penisul lui?
Penisul e un organ superb, studiazal cu atentie, atinge-l, mangaie-l, exploreaza-l, saruta-l, joaca-te cu el si lasa-te in voia placerii.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Studiaza-l, imi cer scuze.

| Instinkt a răspuns:

Unele penisuri sunt indreptate in sus ( e ceva normal la fel si eu) iar nu ai orgasm pentru ca nu esti in stare cu el sal atingi ori el e de vina ori tu dar mai mult cred ca el e incearca sa discuti asta cu el dar in niciun caz sa nu te prefaci ca ai orgasm

Răspuns utilizator avertizat
| traumatizaNtu a răspuns:

In primul rand sunt 5 tipuri de penisuri: sunt cele de centru stanga, cele de centru dreapta, rangile (care-s curbate in sus), greblele (cele curbate-n jos) si sulitele (drept inainte). Nu mai rade ca vorbesc serios.
In orice caz faptul ca nu poti obtine un orgasm nu are legatura cu forma penisului, care e normala.
Spune-ne mai multe detalii pentru un sfat obiectiv. Cat de obisnuiti sunteti unul cu corpul celuilalt, cum e el, cat de mult se gandeste la tine, cat de pervers e si cat poate fi, daca folositi accesorii sexuale, daca o faceti intr-un cadru intim, daca va place mai mult in locuri publice. Toate astea si multe altele contribuie la orgasmul tau. Sau orgasmele.

| oana_1897 a răspuns:

Daca nu ai avut orgasm nu este o nenorocire, asta depinde de tine de cat de relaxata esti in timpul actului sexual, de cata incredre ai in partener, mai multe... iar cu penisul lui...pff...nu cred ca e o problema pentru ca nu e ceva rigid(doamne fere!) ca sa stea teapan...se mai onduleaza... team pupat bafta

| y8yujfuyyfvuy a răspuns:

Pai eu zic ca e normal...sau si eu sunt un pic stramb

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vino la ST. REBUBLICI 58 din breaza si fac eu cu tine amea e dreapta si lunga poti veni

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mentonez ca este pusa intrebarea de prietena mea, ea neavan cont pe TPU

| OnlyShit a răspuns:

Ba eu zic ca este normal!