| anonim_4396 a întrebat:

Am 18 de ani, sunt intr-o relatie de lunga durata si ma confrunt cu o problema. Nu pot intretine relatii sexuale. Pe scurt, sunt virgina fizic laughing Am incercat de zeci de ori, cu lubrifiant, atmosfera necesara si nu se poate intampla. Desi sunt relaxata, nu imi e frica de ce se intampla totusi, vaginul meu se contracta involuntar. Penisul intra cativa centrimetri si aia cu durere, dupa care nu mai poate inainta. Ma tot gandeam si am tot citit despre vaginism... dar nu stiu ce sa zic... Am incercat exercitiile kegel si ma bate gandul sa merg la ginecolog dar in cazul in care chiar am vaginism, nici ginecologul nu poate sa faca nimic si ar trebui sa merg la psiholog pentru ca teoretic ar fi o problema de natura psihologica iar, la momentul actual nu imi permit aceste vizite. Am endometrioza, boala ce ofera durere in timpul actului si intr-un mod sau altul ma gandesc ca contractia vaginului e raspunsul la durerea pe care o resimt. Chiar nu stiu ce ar trebui sa fac. Daca aveti vreun sfat sau ceva, lasati mai jos

7 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Înainte să îți pui singură un diagnostic lasă medicul ginecolog să își spună și el părerea. După aia te orientezi la ce e de făcut.

| Sofer a răspuns:

Te umezesti bine. ungi ciocanul si ar trebui sa intre in vizuina.

| Bizon95 a răspuns:

Du-te la ginecologie in primul rand, chiar sa faci sex asa e putin periculos, exista o chestie normala la caini, care consta in penisul blocat in vagin din cauza contractiei puternice (la caini e solutia naturii pentru primul venit, primul care face pui) dar care poate sa apara si la oameni cu toate ca e EXTREM de rar, insa la tine chiar pare a fi cazul si o sa fie absolut penibil sa chemi salvarea si sa te duca la spital si pe tine si pe partenerul tau pe aceiasi targa in timp ce sunteti... connectati

in plus, daca tot umblii dupa idei, ce zici de un vibrator ou:
https://www.depozituldesex.ro/products/catid/107/vibratoare-ou-glont/
https://www.depozituldesex.ro/......ena-i-roz/

ceva care e destul de mic sa nu il bagi foarte greu, dar care sa poti sa il tii multa vreme ca vaginul sa se obisnuiasca cu... ideea
si care sa vibreze si sa produca dilatatie

acum, bun venit pe internet, iti spun ce idei am cand imi arunci in brate o problema, nu inseamna ca sunt doctor sau ca stiu ce fac, sper ca nu ajungi sa te ranesti din cauza asta, asa ca cel mai bine e sa te duci la ginecolog si sa vezi ce spune el, orice ar spune e mult mai sigur decat amatorii de pe internet, chiar TPU :P

| Xalion a răspuns (pentru Bizon95):

Lmao laughing Am pus intrebarea gandindu-ma ca maj sunt fete care poate au problema asta. Dar, ma tenteaza ideea? Mersi laughing

| Bizon95 a răspuns (pentru Xalion):

Cu placere!

sper sa iti rezolvi problema, imi dau seama cat de frustrant ar fi asa ceva, pentru tine, iar pentru partener, chiar pe pereti de frustrare... cred ca e un baiat foarte bun daca are atata intelegere cu tinewinking

| BlackLight1987 a răspuns:

Ginecologie e cea mai bună soluție. Dacă ai endometrioza in mod clar asta este problema. Din cauza durerii vagonul se contracta! Vb cu un ginecolog despre problema ta!

| marcelCelAgresiv a răspuns:

Spune-i lu iubi tau ca trebuie sa impinga mai tare, si sigur intra