| manu9 a întrebat:

Am 19 ani si nu am avut niciun iubit pana acum big grin pana acum nu m-a deranjat dar am inceput sa ma gandesc si ma simt de parca ar fi ceva in neregula cu mine...nu sunt urata, grasa, nu am niciun defect fizic suparator, sunt absolut normala dar totusi nu am deloc noroc in privinta asta.toti care au fost interesati de mine nu mi-au placut mie iar toti care ma interesau ba aveau prietena, ba nu stiu ce.nici macar nu m-am sarutat cu nimeni pana acum.Nu inteleg de ce am asa ghinion in dragoste :-|

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Stai linistita ca eu am 20 de ani si am dat numai de fete tampite care minteau, vroiau bani si sa se f.a cu orice tip care prinde la nimereala, asta e suferim pentru ca viata asta e un rahat si nu meritam sa fim supusi unor astfel de nenorociri, cum vine vorba dusmanul o duce bine si omul bun sufera.

| ignore a răspuns:

Ai destul timp sa gasesti pers potrivita(vine exact cand te astepti mai putin)noroc:*

| Dominicc a răspuns:

Auzi domnisoara. Defectul este la tine, nu la ei!

| Dominicc a răspuns:

Ha. nu-s rautacios! big grin sunt direct, si vad ca te agiti.

"nu sunt urata, grasa, nu am niciun defect fizic suparator, sunt absolut normala dar totusi nu am deloc noroc in privinta asta." Te cam. descrii singura. tip portret. si nu ii vad rostul. Oricum nimeni de aici nu te cunoaste. nu era nevoie descrierea. Aici ai incercat sa bagi o scuza de ce nu ai tu succes la barbati?

"toti care au fost interesati de mine nu mi-au placut mie iar toti care ma interesau ba aveau prietena, ba nu stiu ce" Bai ma lasi? Dintre toti astia de te-au placut. nu te-a atras niciunu? de ce?

"iar toti care ma interesau ba aveau prietena, ba nu stiu ce" Fapta si rasplata...

"Nu inteleg de ce am asa ghinion in dragoste :-|" Hai ca iti spun eu parerea mea.

Esti. sau nu esti. sau totusi esti. Te crezi prea buna pentru unii baieti si nu le dai sansa sa te cunoasca sau. sa ii cunosti. Mai ai si faza cu Oglinda. Stii ce inseamna? Ca daca vezi pe unu ca e rautacios si ii reprosezi. exact asa esti tu! da nu te vezi.

ex "Oi avea eu multe defecte dar cel putin nu sunt rautacioasa ca tine.nici nu ma cunosti"

Nu te cunosc draga mea! Ai cerut o parere, ai primit-o, ce nu iti convine? ca ti-am zis direct? Poti trece peste. nu trebuie sa accepti ce am zis.

"Makingston " Are putintica dreptate la incepu.

"da ce am insinuat eu ca ar fi vreun defect la ei" - aici e vorba si de baieti. cand ai zis ca au fost unii de sau dat la tine si nu ti-a placut tie sau invers.

Nu crezi ca staui prea mult pe analiza lor? cand tu de fapt nu ai cunostiintele ala apte de a "alege" ceva bun?

Deocamdata ar trebui un baiat care sa te placa si sa te faca sa te simti bine. Cand avansezi si tu si vezi ce si cum sta treaba cu ei. incepi si te documentezi mai bine. Apoi avansezi. mai mult. si o sa ajungi genu de fata care isi permita sa aleaga pe cel mai bun dintr-un grup.

Acum ce vrei? sa il ai deja?
Cand tu nu ai avut niciun iubit pana acum? Nu asa se fac treburile.

Ha. ar trebui sa ti se dea peste both mai mereu cand o iei pe aratura. :d

Doar parerea mea. Nu mai revin cu (,) comentarii sau adaosuri. Ai ceva cu mine? baga un Msj! aici las. si ar trebui sa lasam liber comentarilor mai pe placul tau. Siropoase. ca lumea este roz! Ei... vezi ca nu e!

O seara faina!

| answer a răspuns:

Stai linistita, nu te mai stresa singura! Esti doar perfectionista! Vei gasi pe cineva pe placul tau! Doar sa ai grija ca nu conteaza numai ambalajulwinking.

| WooLove a răspuns:

Si tie ti se pare o problema asa grava asta. "Fiecare copac Are UMBRA lui" mai devreme sau mai tarziu o sa iti gasesti si jumatate-a.
O vara frumoasa.

| sunset a răspuns:

Incearca sa iesi mai mult, cu prietenii, la un suc, prin parc, la petreceri.sigur gasesti pe cineva:*
succes!(eu am 17, si nu am avut iubit pana nu demult., bine.am mai avut o relatie, mai mult platonicalaughing, ).nu.ti fa griji:*

| Saya555 a răspuns:

Buna...stai linistita, sunt sigura ca daca vei astepta, vei gas baiatul potrivit, care sa te placa, iar tu sa il placi. Nu fi disperata, si nu umbla cu primul baiat care iti spune ca te place, cu toate ca tu nu il placi. Sunt sigura ca tu cauti baiatul potrivit, nu ca alte fete care umbla cu toti baieti si nu raman cu nici unul. Ai rabdare si sunt sigura ca vei gasi pe cineva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E un pic dubios, dar n-as zice ca-i chiar o problema, si eu sunt pretentios in privinta prietenelor, deci te inteleg. Poate problema e in stilul tau de viata si felul de a fi, pari aroganta la prima vedere? sau esti foarte timida sau nu socializezi? si nu cunosti oameni noi? Nu iti spun ca trebuie neaparat sa-ti gasesti un prieten, dar nici nu ai vrea sa iti irosesti tineretea. Sunt sigur ca o sa-ti soseasca Fat-Frumosul intr-o zi, si de asemenea sunt sigur ca esti o fata serioasa si studioasa care o sa aiba o cariera de invidiat.

| Makingston a răspuns:

Esti prea pretentioasa si accepti perfectul. Foarte frumos.
Totusi cum de nu s-a dat nimeni la tine pana acum? Macar sa iti fure un besso.
Zi de unde esti, poate imi esti vecina si nu stiu devil): Glm

| manu9 explică:

Multumesc tuturor pentru raspunsuri! :* m-ati facut sa ma simt mai bine happy

| manu9 explică:

@KonnstantinC da ce am insinuat eu ca ar fi vreun defect la ei?raised eyebrows ci pur si simplu ca nu mi-am gasit pe nimeni pana acum. Oi avea eu multe defecte dar cel putin nu sunt rautacioasa ca tine.nici nu ma cunosti