| alina20021004 a întrebat:

Bună, sunt clasa aVII-a și nu am avut niciun prieten/iubit pana acum.Nu m-am sărutat cu nimeni, iar toate prietenele mele s-au sărutat deja. Îmi place de un băiat dar nu am curaj sa-i spun! îl plac de 3 ani! Ce părere aveți?☺

9 răspunsuri:
| irina202333 a răspuns:

E normal sa nu fi avut iubit pana in clasa a VII-a..la varsta voastra chestia cu sarutatul e mai mult o 'joaca'. Astea nu sunt probleme la 13 ani. Iar cu baiatul nu stiu ce sa zic, daca e de varsta cu tine, e clar foarte imatur, ceea ce inseamna ca se si razgandeste foarte repede. Daca tu il placi de 3 ani, pe el s-ar putea sa nu il tina mai mult de o luna.

| corbulalbrosu a răspuns:

Fara suparare dar nu exista decat un singur mijloc de a-i comunica simpatia ta fata de el. Iti iei ""inima-n dinti" si ii propui sa te scoata la o plimbare sau sa te conduca acasa si i acest timp sa ii expui adevaratul motiv. Daca nu te grabesti s-ar putea sa ti-l sufle o alta mai tupeista. Succes.

| Doub a răspuns:

Penibil. Imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand vad cat de **** au ajuns fetele din ziua de azi si cum se degradeaza generatia asta.

"iar toate prietenele mele s-au sărutat deja."- Normal, instincul de turma. Buna treaba.

| danutzu96 a răspuns (pentru Doub):

Ele vad la televizor/pe net asta... Asta vad asta fac!

| SkyPilot a răspuns:

Nu ii spune ca il placi, da-i acele semnale pe care le dau fetele cand plac pe cineva. Priveste-l in ochi si zambeste-i, lasa-te surprinsa privindu-l pe furis, caauta-ti de lucru pe langa el, vorbeste mai mult cu el, aranjeaza-ti parul cand vorbesti cu el. Daca e baiat destept si daca te place, va intelege ce are de facut.

| drogh a răspuns:

Timiditatea nu o să-ţi ofere niciodată o mână de ajutor dacă nu faci tu primul pas. Ştiu că sună cam ridicol, mai ales că tu eşti fata, dar dacă situaţia este aşa nu ai încotro. Ar fi drăguţ să afle acum decât niciodată! Spune-i direct, fii ambiţioasă! Cine ştie, poate o fi ceva reciproc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si vei gasi. Plus de asta de ce ai vrea sa faci ceva ce altii sau altele au facut. Chiar nu inteleg lasa-le pe ele in joc este vorba despre tine.

| PrettyLiar94 a răspuns:

Buna!
In primul rand incearca sa nu te mai compari cu prietenele tale.
In al doilea rand nu e nimic grav/ciudat ca nu te-ai sarutat pana acum. Fiecare face asta cand simte si cand ii vine vremea.
Eu am avut primul sarut in clasa a10a si nu mi s-a parut nimic anormallaughing
Cat despre acel baiat singura cale e sa incerci sa intri in vorba cu el si usor-usor sa ii arati semni ca il placi. Nu ai nimic de pierdut, daca nu incerci nu vei stii niciodata ce se va intampla.
Poate si el te place, dar fiind amandoi timizi ti-l poate lua alta cu mai mult tupeu si atunci sigur o sa regreti!
Baftaaa! :*

| gladitor a răspuns:

Daca la 15 ani toate prietenele tale se dau cu capul infintina atunce ce trbue sa la urmezi