| anonim_4396 a întrebat:

Am 21 de ani. Credeti in " jumatatea potrivita"?
Crede-ti ca fiecarui dintre noi ii este destinat o anumita persoana?
Ca doar o persoana te poate face sa te simti implinit/a in viata?
Ca daca nu alegi acea persoana potrivita, vei trai mereu cu acel regret?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, nu prea cred, fiindca in timpul vietii poti avea parte de mai multe mari iubirii, de mai multe jumatati ca viata nu se opreste la o persoana si in decursul vietii ai parte de mai multe relatii, depinde acum de cine dai, ca uneori poate trece persoana potrivita pe langa tine,. sau poate ai dat cu piciorul unei oportunitati si acea persoana poate era cea mai potrivita, nu toata lumea intalneste jumatatea potrivita si ramane cu ea pentru ca nu se stie niciodata ce iti rezerva viata;

6 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Buna, buna si iar buna! Am... ani. Nu cred in jumatatea potrivita.

Nu.

Acum, te rog, sa incepi sa gandesti pozitiv, in sensul ca totul ti se cuvine.

| Elena1234456 a răspuns:

Exista macar o data in viata o persoana care te completeaza, fara de care nu poti trai, persoana pentru care ai fi in stare sa sacrifici tot. Dar cred ca exista mai multi factori care te fac sa te simti implinit in viata.

| Crisu_8081 a răspuns:

Prima varianta a cuvantului "credeti" ai nimerit-o.La a doua incercare te-ai emotionat tongue! Uite cum sta treaba.Si eu am 21 de ani fara (fix) o luna si am ajuns la concluzia ca poti fi cu adevarat fericit cand ai parte de iubire, intelegere, apreciere si suport din partea unei asa-zise persoane potrivite. Uneori nu facem cele mai bune alegeri in viata, insa invatam din ele...si ne vor conduce catre ce cautam, de fapt.Este bine sa nu ai regrete, ci sa incerci sa vezi totul ca o experienta in plus, asta daca ne referim la esecuri sentimentale.Nu e niciodata timpul pierdut sa gasesti persoana potrivita: chit ca o gasesti in tinerete, dupa 2 divorturi sau dupa o schimbare de orientare sexuala.Totul se rezolva in timp, dupa ce te dezvolti ca persoana si stii exact ce vrei.Bafta!

| babygyrl a răspuns:

Cred ca fiecare persoana are o jumatate care se afla undeva in lume si asteapta sa die gasita. Uneori crezi ca ti-ai gasit jumatatea dar de fapt la un moment iti dai seama ca te-ai inselat si ca trebuie sa mai cauti. Chiar daca alegi o persoana nepotrivita pentru tine, cu care nu te poti intelege si etc. poti sa te desparti de ea si sa cauti in continuare, exista si persoane care nu isi gasesc jumatatea sau nu au cautat-o si nici nu si-o cauta. Dar fiecare dintre noi are o persoana care te faci sa fi implinit si alaturi de care viata chiar are un rost si un sens. Eu le doresc tuturor sa isi caute jumatatea oricunde ar fi ea, fie aproape, fie departe, nu conteaza limba, religie, varsta etc etc. Conteaza sa te simti bine alaturi de ea si sa fi fercit/a.

| eni a răspuns:

Bine scris Crisu. Ti-as da fundita.

| bertone a răspuns:

Fiecare are jumatatea,,, ca baiat treci pe langa ea, numai o privire iti rascoleste sentimente,,, dar daca o abordezi nu e a ta, e deja luata,,,, asta cu jumatatea e vrajeala